Басконија боља од Макабија, Олимпијакос славио у Минхену - Маринковић и Петрушев запажени

Кошаркаши Валенсије убедљиво су победили Албу у Берлину резултатом 81:66 у утакмици 25. кола Евролиге, док је Басконија на свом паркету била боља од Макабија са 92:82. Олимпијакос је у гостима надиграо Бајерн (76:72), а Реал је у Мадриду победио Асвел (86:79).

Након пораза од Црвене звезде у претходном колу, Валенсија је на гостовању у Берлину рутински уписала 13. евролигашку победу - трећу у последње четири рунде.

Гости су контролисали дешавања на терену од подбацивања лопте до последњег звука сирене, мада се Алба све до последњих минута првог полувремена држала на једноцифреном заостатку.

Најефикаснији у победничком тиму био је Семи Оџелеје са 18 поена до којих је дошао погодивши четири тројке из пет покушаја, једну двојку и четири слободна бацања. Крис Џонс је уписао 14 поена и осам асистенција, а двоцифрен учинак имао је још само Лопез-Аростеги са 11 поена.

Српски кошаркаш Стефан Јовић на терену је провео 13,5 минута током којих је поделио четири асистенције, промашио два шута и два слободна бацања.

Албу је предводио Мет Томас са 15 постигнутих поена, Кумађе је убацио два мање, а Матео Спањоло 10.

Немачки тим је претрпео 20. пораз у сезони и још увек са Асвелом дели последње место на табели.

Басконија зауставила серију пораза

Басконија је прекинула серију од два евролигашка пораза, пошто је на свом паркету у Виторији савладала Макаби резултатом 92:82.

Одличну утакмицу је одиграо тим Душка Ивановића, био је у предности током целог меча. Средином последњег периода имао је и највећих плус 26 (73:47), али је допустио Макабију да до краја сведе заостатак на пристојних десет поена.

Поново је расположен био Маркус Хауард - постигао је 26 поена (5/9 за три поена). Чима Монеке је са 15 поена и исто толико скокова забележио дабл-дабл учинак, док је репрезентативац Србије у редовима шпанског тима Вања Маринковић убацио 14 поена (3/8 за три).

Међу играчима Макабија истакао се Вејд Болдвин са 25 постигнутих поена (4/7 за три), шест асистенција и четири скока. Риверо и Нибо су убацили по 12, а Лоренцо Браун 11 поена.

Након 25 одиграних кола обе екипе су на скору 13-12.

Олимпијакос направио преокрет у Минхену

Узбудљиво је било у дуелу Бајерна и Олимпијакоса у Минхену. Смењивали су се тимови у вођству, домаћи су средином трећег квартала стекли седам поена предности (44:37), али су гости из Пиреја до краја меча направили преокрет.

Томас Вокап је био најбољи у победничком тиму са 16 постигнутих поена и осам подељених асистенција.

Указано поверење и одсуство повређеног Николе Милутинова искористио је други српски центар - Филип Петрушев. За скоро 19 минута на паркету убацио је 14 поена и ухватио три лопте. Промашио је само два шута из игре - 6/7 за два, 0/1 за три поена.

Силван Франсиско и Серж Ибака били су најрасположенији у тиму Бајерна са по 18 постигнутих поена. Владимир Лучић је убацио осам поена, уз пет скокова и једну асистенцију.

Олимпијакос је сада на скору 14-11, док Бајерн има 10 победа и 15 пораза.

Реал рутински савладао Асвел

Реал се одавно осамио на првој позицији на табели Евролиге, али и даље ниже победе. Рутински је савладао и Асвел у Мадриду, мада једноцифреном разликом - 86:79.

Доминирао је Гершон Јабуселе са 26 постигнутих поена и скоро без промашаја (6/8 за два, 1/1 за три, 11/11 слободна бацања). Дек је допринео са 12, а Кампацо са 10 поена.

Парис Ли је био најбољи појединац Асвела са 23 поена, Мајк Скот је постигао 18, а Едвин Џексон 12 поена.