Богдановић на висини задатка, пораз Атланте од Орланда

Кошаркаши Орландо меџика били су бољи од Атланте хокс након продужетка 117:110. Капитен репрезентације Србије Богдан Богдановић уписао је 18 поена, три скока и једну асистенцију.

Орландо је убележио 21. победу у досадашњем делу НБА лиге, а Аталанта је уписала исти број пораза.

Атланта је на крају друге четвртине имала девет поена предности против Орланда, међутим у финишу је поклекла и после продужетака изгубила дуел са 117:110.

Српски капитен Богдан Богдановић је провео 26 минута у игри и за то време успео да постигне 18 поена. Из игре је шутирао 17, а седам пута је био прецизан, имао је три скока, једну асистенцију и четири изгубљене лопте.

Богдановић у досадашњем делу НБА лиге у просеку бележи 17,7 поена, има 3,3 скока и 2,9 аистенција за око 28 минута на паркету.

Паоло Банкеро је предводио екипу Орланда до победе, убацио је 35 поена, имао је 10 скокова и четири асистенције. Пратио га је Kејлеб Хјустан са 25 поена, од тога чак седам тројки.

Поред поменутог двојца, Орландо је имао још четири играча који су меч завршили са двоцифреним поентерским учинком. Џејлен Сакс је уписао 16, Мориц Вагнер 15, Гога Битадзе 11 и Kол Ентони 10 поена.

Тре Јанг је утакмицу окончао са 31 и Дежонте Мари са 24 поена. Центар Атанлте Kлинт Kапела је убележио 11 скокова, али само четири поена.

Атланта ће у наредном колу играти против Филаделфије, а Орландо ће дочекати Минесоту.