Мицић водио Ефес до преокрета против Асвела, гужва на врху табеле Евролиге

Кошаркаши Анадолу Ефеса савладали су у Истанбулу екипу Асвела 78:72, у утакмици 17. кола Евролиге. Василије Мицић најефикаснији на мечу са 22 поена. Олимпијакос убедљив против Олимпије 82:66, као и Реал против Макабија 98:65. После 17 одиграних кола, тачније на средини лигашког дела такмичења, чак екипа дели челну позицију на табели елитног такмичења.

Још једном се Ефес мучио против екипе из доњег дела табеле, али је овога пута тим Ергина Атамана дошао до тријумфа и то после преокрета - 78:72.

Гости из Лиона имали су предност током три деонице, али је последњу четвртину шампион Европе добио резултатом 26:14 и избегао четврти пораз у последњих пет мечева.

Василије Мицић био је убедљиво најефикаснији играч на утакмици, српски репрезентативац убацио је 22 поена, уз 3 скока и 2 асистенције.

Испратили су га Вил Клајбурн са 15 и Родриг Бобуа са 13 поена, док су у пораженој екипи Нандо Де Коло и Дејвид Лајти убацили по 12 поена.

Ефес је први део такмичења завршио са скором 9-8 и тренутно заузима осмо место на табели Евролиге. Асвел је претпоследњи са 6-11.

Олимпија се у Пиреју држала само у првом полувремену, а победника је одлучила сјајна трећа четвртина Олимпијакоса коју је домаћи тим добио резултатом 15:6.

Питерс је био најефикаснији на мечу са 16 поена, док је у пораженој екипи Били Берон убацио 12.

У последњем дуелу 17. кола, Реал је на свом терену убедљиво савладао екипу Макабија 98:65.

Мадриђани су већ у првој деоници стекли велику предност (22:7), коју су до краја треће четвртине увећали до високих 29 поена предности.

Корнели и Муса били су најефикаснији на мечу са по 18 поена, Јабуселе је додао 16.

На средини лигашког дела такмичења чак шест тимова дели прво место на табели са скором 11-6.