Лејкерси на корак од титуле, Џејмс и Дејвис носили "језераше" до 3-1

Кошаркаши ЛА Лејкерса савладали су екипу Мајами хита са 102:96 у четвртом мечу НБА финала. Лејкерси су победом дошли до предности од 3-1 у финалу и налазе се на један тријумф од титуле.

Четврта утакмица НБА финала приредила је прави спектакл и кошарку на највишем нивоу на свету.

Лејкерси су последњом капи зноја дошли до победе број три у финалној серији и сада им недостаје још једна за освајање НБА титуле.

Након веома нерешене три четвртине, Леброн Џејмс и Ентони Дејвис заиграли су маестрално у најбитнијим моментима меча и то на обе стране паркета и уз помоћ Калдвела-Поупа, срушили отпор Мајамија и уписали трећи тријумф.

Леброн Џејмс меч је завршио са 28 поена, 12 скокова и осам асистенција, док је Дејвис имао учинак од 22 поена и девет скокова.

У редовима Лејкерса двоцифрени су још били и Поуп са 15 и Грин са 10 поена.

Мајами је предводио Џими Батлер са 22 поена, 21 је постигао Хиро, 17 Робинсон, а 15 Адебајо.

Мајами је у овом мечу рачунао на Бема Адебаја, чије се присуство осећало и у одбрани и у нападу, али је недостајао Горан Драгић, који није могао да истрпи болове у нози, те је пропустио и овај меч.

Батлер је на почетку овог меча наставио у ритму у којем је завршио прошли сусрет, а са друге стране веома тихи били су Џејмс и Дејвис.

Двојац Лејкерса је у првом полувремену постигао комбиновано 16 поена, што је Мајами користио и потпуно био у утакмици.

Ипак, Леброн је први додао гас у трећој четвртини, па је његов тим стекао предност у износу од шест поена.

Све до последњег судијског звиждука, Лејкерси су успели ту предност да одрже. На моменте је Мајами прилазио и на поен заостатка, али би изабраници Френка Вогела увек имали спреман одговор.

У финишу сусрета, Лејкерси су заиграли маестралну одбрану, пре свега Дејвис, који је чувао од Хироа, преко Батлера, до Адебаја, изнудио веома тешке шутеве ривала и покупио дефанзивне скокове.

Лејкерси су савладали Мајами трећи пут у финалној серији и налазе се на једну победу од освајања титуле.

Резултат у финалу је 3-1 за тим из Лос Анђелеса, који ће прву меч лопту имати у ноћи између петка и суботе.