Цедевита Олимпија надиграла Крку

Кошаркаши Цедевита Олимпије надиграли су Крку са 77:69 (15:21, 18:15, 25:17, 19:16) у својој првој утакмици нове сезоне у АБа лиги. Иако нису баш најсигурније ушли у меч, кошаркаши Олимпије оспели да начине обрт у другом полувремену и дођу до победе на свом паркету.

Гостујућа Крка је сигурно ушла у меч и добила прву четвртину са шест поена разлике, а предност су успели да сачувару до крака полувремена иако су домаћини смањили разлику ба само три поена.

У наставку меча домаћини повећавају притисак и успевају да пређу у вођство а потом и одрже предност до коначне победе.

Најефикаснији у саставу тима из Љубљане био је Рион Браун са 21. поемом, а одлично су га пратили Кендрик Пери са 14 и Мајкл Хопкинс и Јака Блажич са по 12 поена.

У тиму Крке најефикаснији су били Рок Стипчевић са 18, Родерик Камфор са 12 и Лука Лапорник са 10 поена.