Шампион убацио 150 поена и "метлом" испратио Бруклин

Торонто репторси, актуелни шампиони НБА лиге, пласирали су се у полуфинале Источне конференције максималним тријумфом над Бруклином. Торонто је "метлом" испратио "мрежице" из Орланда, а у последњој утакмици убацио је чак 150 поена. На крају, изабраници Ника Нурса славили су резултатом 150:122.

Репторси су у свакој од четвртина убацили најмање по 34 поена и већ на полувремену је било јасно да су спремни за рекорд.

Тада су имали предност од девет поена, да би она нарасла на +29 на крају треће деонице.

Повратка за Бруклин није било, а највише се у победничком саставу истакао Серж Ибака са 27 поена и 15 скокова, најефикаснији је био Пауел са 29 поена, док је Паскал Сијакам меч завршио са 20 поена и 11 асистенција.

На другој страни, једини расположени био је Леверт са 35 поена и по шест ухваћених лопти и успешних додавања.

Торонто је постао први тим од 1990. године и Бостона, који је у плеј-оф утакмици без продужетака убацио најмање 150 поена, док је поставио и рекорд као екипа чији су резервисти убацили више од 100 поена.

За пласман у финале Истока, бранилац титуле бориће се управо са Селтиксима, који су такође са 4-0 елиминисали Филаделфију севентисиксерсе.