Барселона преокретом до победе над Бајерном

Кошаркаши Барселоне савладали су на свом паркету екипу минхенског Бајерна са 83:80 у мечу 28. кола Евролиге. Басконија је била боља од Албе са 73:72.

Аутсајдер у дуелу са Барселоном, екипа Бајерна, била је надомак изненађујуће победе у "Блауграни", али се домаћин "извукао" у последњој четвртини.

Након егал партије у првом полувремену, Бајерн је стекао двоцифрену предност у трећој деоници.

Тим из Минхена је са +11 ушао у последњу четвртину, на пар минута до краја водио са осам разлике, али је последњи период у потпуности протекао у знаку Барселоне.

Изабраници Светислава Пешића последњу четвртину освојили су са 26:12, што је било довољно за преокрет и победу резултатом 83:80.

У победничкој екипи истакли су се Миротић са 28, Хигинс са 16 и Кјурик са 13 поена.

У редовима Бајерна најефикаснији су били Монро са 19, Ло са 14 и Лучић са 12 погодака.

Барселона је остварила 22. победу у 28 мечева и налази се на деоби другог места са Реалом, док је Бајерн 17. са само осам победа.

Басконија је на свом паркету тројком Мета Џенинга у последњим секундама дошла до победе над Албом резултатом 73:72.

Шпанску екипу до победе предводио је Шенгелија са 24 поена, а помоћ је имао у Кристонових 14 погодака.

У редовима Албе исткали су се Ериксон са 16 и Гифај са 14.

Валенсија - Олимпија Милано 81:83

Табела: Ефес 24-4, Реал 22-6, Барселона 22-6, Макаби 19-9, ЦСКА 19-9, Панатинаикос 14-14, Химки 13-15, Фенербахче 13-15, Олимпијакос 12-16, Жалгирис 12-16, Валенсија 12-16, Олимпија Милано 12-16, Басконија 12-16, Звезда 11-17, Асвел 10-18, Алба 9-19, Бајерн 8-20, Зенит 8-20.