Црвено-бела рапсодија у "Арени", Звезда убедљиво савладала Макаби

Кошаркаши Црвене звезде савладали су у "Штарк арени" екипу Макабија са 92:76 у оквиру 28. кола Евролиге.

Црвена звезда се у "Штарк арени" реванширала Макабију за пораз у Израелу након продужетка у првом сусрету ова два тима ове сезоне у Евролиги.

Црвено-бели одиграли су можда и најбољи нападачки меч читаве сезоне и на тај начин савладали такође нападачки добру екипу.

Око седам хиљда гледалаца уживало је у одличној кошаркашкој представи, против екипе која се налази при врху табеле.

За разлику од претходних мечева у елитном такмичењу, српски представник добро је ушао у утакмицу, поготово нападачки и рано стекао осетнију разлику.

Незаустављив је био Били Берон у прве две, а поготово у првој четвртини. Американац је убацио 14 поена у првој деоници, а 19 за полувреме, уз само један промашај из игре.

Упорни Изреаелци успевали су да направе неколико налета и тако се одрже резултатски у утакмици.

У трећој четвртини, Берону су се на листи стрелаца придружили Штимац и Пантер, за које гости нису имали одговора.

У финишу треће деонице Звезда је стекла максимална 23 поена предности, што је до краја сусрета без већих проблема одбранила.

Најефикаснији код црвено-белих били су Берон и Пантер са по 22 поена, док су Штимац и Гист постигли по 12 поена, Штимац је имао и 12 скокова.

У редовима гостију истакли су се Дорси са 19 и Вилбекин са 11 поена.

Српски представник у Евролиги је уписао 11. победу у 28 утакмица и тренутно заузима 14. позицију на табели. Макаби је остао на цифри од 19. победа и петом месту.

Звезда победом остаје у трци за плеј-оф, са две победе мање од осмопласираног Фенербахчеа, док Макаби након импресивне победе над Ефесом, посустаје у трци за прва три места на табели.

Валенсија - Олимпија Милано 81:83

Табела: Ефес 24-4, Реал 22-6, Барселона 22-6, Макаби 19-9, ЦСКА 19-9, Панатинаикос 14-14, Химки 13-15, Фенербахче 13-15, Олимпијакос 12-16, Жалгирис 12-16, Валенсија 12-16, Олимпија Милано 12-16, Басконија 12-16, Звезда 11-17, Асвел 10-18, Алба 9-19, Бајерн 8-20, Зенит 8-20.

Овако је протекао меч:

20.51 – Крај меча, убедљива победа Звезде над Макабијем резултатом 92:76.

20.27 – Трећа четвртина завршена је резутлатом 79:56 у корист Црвене звезде. Маестрална игра српске екипе у трећој деоници у оба правца донела је и максималних 23 поена предности у једном моменту. Макаби у овом мечу без одговора за Звездин трио Берон-Пантер-Штимац.

19.59 – Почела је трећа четвртина...

19.44 – Крај првог полувремена, Звезда води са 49:43. Веома добра игра у нападу наставила се и у другој четвртини. Звезда за три поена шутира 10/13, Макаби за два поена 8/11. Црвено-бели су у два момента водили са девет поена, али се Макаби успешно враћао у игру. Били Берон је убацио 19, а Кевин Пантер осам поена у редовима Звезде, код Макабија истичу се Отело Хантер са осам и Тајлер Дорси са седам погодака.

19.19 – Завршена је прва четвртина, након десет минута игре Звезда води са 27:20. Први период протекао је у нападачком надметању две екипе, у чему се боље снашао српски представник. Предвођени Бероном који је убацио 16 поена, црвено-бели на моменат су водили девет разлике. Ипак, Макаби поенима Коена и Хантера држе прикључак.

19.00 – Почео је меч, први посед имају кошаркаши Црвене звезде.

18.40 – Излазак кошаркаша Звезде на паркет "Штарк арене", у току је загревање...

18.40 – Црвено-бели су најубедљивију победу против Макабија забалежили у 12. колу елитног такмичења у сезони 2016/17. Подсетите се како је то изгледало.

18.30 – Звезда ће наступити у ретро дресовима, у знак сећања на екипу која је 1974. године освојила Куп победника купова.