Реал славио у Атини, Алба убедљива против Басконије

Кошаркаши Реал Мадрида савладали су у гостима Панатинаикос резултатом 87:75 у оквиру 16. колу Евролиге. Алба је у Берлину декласирала Басконију 81:57. Асвел бољи од Химкија.

Након изједначеног почетка, гости из Мадрида су крајем прве четвртине дошли до предности коју су до краја сигурно чували. Велики део другог полувремена, Атињани су имали двоцифрен заостатак, па 13. победа Реала није довођена у питање.

Најефикаснији у победничкој екипи био је Ентони Рендолф са 22 постигнута поена, који је чак 11 пута шутнуо за три поена, а пет пута погодио.

Најбољи у тиму Рика Питина био је грчки плејмејкер Ник Калатес са 19 поена и седам асистенција.

Алба је у Берлину убедљиво победила Басконију резултатом 81:57.

Немачка екипа је потпуно контролисала ритам утакмице. Већ након првог полувремена имала је 14 поена предности, а у другом је разлика константно расла.

Победи Албе поентерски је допринело само седам кошаркаша, а највише Мартин Хермансон са 18 постигнутих кошева. Дабл-дабл учинак забележио је центар домаћих Лендри Ноко који је уписао 11 поена и исто толико скокова.

Двоцифрени код гостију били су само Шавон Шилдс са 11 и Мајкл Ерик са 10 постигнутих поена.

Шпанци су остали на шест победа, а Алба је забележила своју пету.

Кошаркаши Асвела победили су у Лиону Химки резултатом 92:88.

Гости из Русије су већи део првог полувремена били у предности, али је Асвел већ до одласка на одмор преокренуо резултат у своју корист.

Предност је у другом полувремену расла, а почетком четврте четвртине износила је и 19 поена. Изгледало је да је утакмица решена, али је Химки ушао у серију погодака и меч вратио у егал.

Ипак, Асвел није дозволио велики преокрет на домаћем паркету, па је дошао до осме победе у такмичењу.

Француску екипу је предводио Дејвид Лајти са 20 постигнутих поена. Близу дабл-дабл учинка био је Џордан Тејлор са 17 поена и осам скокова.

Најбољи код Химкија био је Јанис Тима са 20 постигнутих поена и шест погођених тројки из 11 покушаја.

21.00 Барселона - Олимпијакос

Табела: Реал 13-3, Ефес, 13-3, Барселона 12-3, Макаби 11-5, ЦСКА 11-5, Панатинакос 9-7, Химки 8-8, Армани 8-8, Асвел 8-8, Олимпијакос 6-9, Валенсија 6-9, Црвена зветда 6-9, Бајерн 6-9, Басконија 6-9, Фенербахче 5:10, Алба 5-11, Зенит 4-11, Жалгирис 3-12.