Звезда убедљива против Партизана за пласман у финале АБА лиге

Црвена звезда – Партизан 84:63 (44:28). Кошаркаши Црвене звезде убедљиво су савладали "вечитог" ривала и пласирали се у финале регионалне лиге. Црвено-бели доминирали од првог до последњег минута и сада чекају противника у борби за трофеј и пласман у Евролигу, а то ће бити Цедевита или Будућност.

Кошаркаши Црвене звезде пету годину заредом играће финале регионалне лиге, пошто су у "мајсторици" као домаћини савладали екипу Партизана са 84:63.

Иако се очекивао неизвеснији меч, црвено-бели су доминирали од првог до последњег минута и потпуно засенили "вечитог" ривала.

Звезда је ушла у меч концентрисано. Одбрана је била одлична, а изабранике Милана Томића служио је и шут са дистанце, па су брзо стигли до двоцифрене предности.

Партизан је само на моменте личио на екипу која је неколико пута ове сезоне играла егал са Звездом, а почетак последње деонице слутио је на праву резултатску катастрофу црно-белих.

Ипак, Пејџ је донекле вратио екипу у живот, али је Звезда без обзира на све забележила убедљив тријумф и играће у финалној серији АБА лиге.

Најефикаснији у екипи Звезде био је Стратос Перпероглу са 18 поена, док су по 10 постигли Огњен Добрић и Филип Човић. У тиму Партизана Маринковић је постигао 12, а Пејџ 11 поена.

Противник црвено-белима биће бољи из дуела између Цедевите и Будућности. Резултат у тој серији је 1:1, а трећи одлучујући меч игра се у недељу у Загребу.

Финална серија се игра на три добијене утакмице, а освајач АБА лиге стиче право да наредне сезоне заигра у Евролиги.

Овако је протекао меч:

20.01 – Крај меча, Звезда је савладала Патртизан са 84:63 и пласирала се у финале АБА лиге.

19.47 – Средина последње четвртине, Звезда води 78:43.

19.42 – Седам минута остало је до краја меча, Звезда има великих 76:43.

19.32 – После три четвртине Звезда води 64:41.

Стиже Звезда у финишу треће деонице до нове најубедљивије предности – 23 поена. Делује као да је у овој утакмици већ све завршено, Партизан не делује као екипа која може да се врати из великог дефицита.

Притом, Звезда одлично шутира тројке (9/19), има више скокова (27:23), као и мање изгубљених лопти (12:11).

19.15 – После тројке Фајеа, Звезда поново има најубедљивију предност на мечу – 53:32.

Покушава Партизан да смањи предност ривала, али црвено-бели играју фантастичан меч.

19.08 – Настављен је меч.

18.53 – Полувреме, Звезда води 44:28.

Много боља игра црвено-белих у првом полувремену. Црно-бели не налазе пут до коша противника, док Звезда игра разноврсно у нападу и ангажовано у одбрани.

Перпероглу је најефикаснији на мечу са 13 поена, Берон и Добрић постигли су по шест. У тиму Партизана Маринковић је постигао седам, а Величковић и Загорац по шест.

18.46 – Звезда чува убедљиву предност, на три минута до полувремена води 41:23.

18.37 – Колико лоше играју црно-бели показује чињеница да су промашили четири слободна бацања заредом.

18.34 – Црвено-бели су у серији, имају предност од 29:14, што је најубедљивија предност од почетка меча.

18.28 – После прве четвртине Звезда води 21:13.

Имали су црвено-бели серију од 15:0, али су црно-бели у финишу првог дела ухватили прикључак.

18.10 – Бољи почетак утакмице за Звезду, која на средини прве четвртине води 9:3.

Партизан је постигао само три поена (тројка Величковића), док црвено-бели много ангажованије изгледа у првих пет минута.