Убедљива победа Милвокија у дербију, Оклахома боља у продужетку

Кошаркаши Милвокија су убедљиво надиграли Индијану са 117:98 у дербију Источне конференције НБА лиге. Оклахома је на гостовању у драматичном дуелу надиграла Портланд са 129:121 после драматичне завршнице у продужетку.

Гости из Индијанаполиса су самоуверено ушли у меч и успели да одрже равноправан резултат током целог првог полувремена.

Већ у трећој четвртини Милвоки је, предвођен Јанисом Адетокумбом и Крисом Мидлтоном, направио велику разлику и практично одлучио победникa, јер се до краја само постављало питање са којом разликом ће добити меч.

Јанис Адетокумбо је меч завршио као најефикаснији играч са 29 поена, 12 скокова и пет асистенција, Крис Мидлтон је постигао 27 поена, а пратили су их Брук Лопез са 13 и Ерик Бледсо са 12 поена.

Интересантно је да су Никола Миротић и Пау Гасол имали јако слаб учинак и мању минутажу у игри него обично. Миротић је за 19 минута игре постигао два поена, а Гасол само један за 11 минута, колико је провео на терену.

У тиму Индијане најефикаснији је био Мајлс Тарнер са 22 поена, 17 скокова и по три асистенције и блокаде, а Бојан Богдановић је додао 17 поена уз пет скокова, једну асистенцију и две украдене лопте за 33 минута игре.

Дуел Портланда и Оклахоме је завршен победом гостију после драматичне борбе током целог меча и неизвесне завршнице у продужетку.

Изузетно драматичну утакмицу шутерским учинком обележили су Демијен Лилард, Пол Џорџ и Расел Вестбрук, као и искључење Јусуфа Нуркића, које је можда и било кључни моменат дуела.

Босанскохерцеговачки центар Портланда био је током целе утакмице под притиском провокација противничког тима и, у крајње неизвесној завршници меча, није успео да сачува присебност.

На само четири секунде пре краја, када је Оклахома водила са 113:111, Нуркић је ухватио лопту после промашаја Лиларда, био фаулиран и судије су му досудиле слободна бацања. Али само неколико тренутака касније, Нуркић се сукобио са Полом Џорџом, коме је главу наслонио на главу, а судије су му после прегледаног снимка досудиле две техничке грешке, па је морао пре времена у свлачионицу.

Уместо Нуркића, на линију пенала стао је Скал Лабисије, који је промашио оба шута, али лопте се докопао Ел Фарук Амину и са линије слободних бацања 2,9 секунди пре краја меч увео у продужетак.

Домаћини су повели у продужетку, али је Оклахома убрзала темпо и начинила преокрет који је водио ка победи.

Иако је најефикаснији играч на мечу Демијен Лилард постигао чак 51 поен, уз пет скокова и девет асистенција, његов тим је претрпео пораз на домаћем терену.

У тиму победника Вестбрук је меч завршио са 37 поена, седам скокова, три асистенције и осам изгубљених лопти, Џорџ је додао 32 поена уз 14 скокова, шест асистенција и по три украдене и изгубљене лопте, док је Грант уписао 14 поена.

Резултати утакмица:

Милвоки – Индијана 117:98
Портланд – Оклахома 121:129

Стање на табели:

Источна конференција: Милвоки 49-16, Торонто 46-19, Индијана 42-24, Филаделфија 41-24, Бостон 40-26, Детроит 32-31, Бруклин 34-33, Мајами 30-34, Орландо 30-36, Шарлот 29-35, Вашингтон 27-37, Атланта 22-42, Чикаго 19-47, Кливленд 16-49, Њујорк 13-52.

Западна конференција: Голден стејт 44-20, Денвер 43-21, Оклахома 40-25, Хјустон 39-25, Портланд 39-26, Јута 37-27, Сан Антонио 37-29, Клиперс 37-29, Сакраменто 32-32, Минесота 30-35, Лејкерс 30-35, Њу Орленс 30-37, Далас 27-37, Мемфис 26-40, Финикс 15-51.