Драма у Минхену, Јовић и Лучић срушили Фенер

Кошаркаши Бајерна после драматичног продужетка савладали су Фенербахче Жељка Обрадовића 90:86 (20:21, 9:13, 23:18, 14:14, 24:20) у мечу 21. кола Евролиге. Екипу Дејана Радоњића до победе је предводио маестрални Стефан Јовић са 19 поена, док је Владимир Лучић постигао девет.

Невероватан меч виђен је у Минхену где је тим који предводи бивши тренер Црвене Звезде Дејан Радоњић после два продужетка сружио моћни Фенербахче.

Први продужетак је изборио Костас Слукас изједначивши на 66:66. Лучић је тројком у финишу продужетка донео предност Бајерну 80:79, да би потом Жофри Ловерњ погодио само једно бацање за ново изједначење - 80:80. У другом продужетку блистао је Данило Бартел и донео велики тријумф Баварцима.

Одличан меч за Бајерн одиграо је срспки репрезентативац Стефан Јовић који је на терену провео скоро 35 минута и постигао 19 поена (тројке 4 од 7), уз четири скока и три асистенције. Сјајни су били и Владимир Лучић (тројке 3 од 7) са девет поена, као и Немања Дангубић са 11 (тројке 2 од 3). Дерек Вилијамс забележио је 19, а Данило Бартел 14 поена.

Тим Жељка Обрадовића предводио је Боби Диксон са 23 поена. Никола Калинић играо је 31 минут и забележио 11 поена и четири скока. Марко Гудурић није се истакао у овом мечу постигавши само два поена за 15 минута.

Турска екипа забележила је тек трећи пораз, уз 18 победа, и налази се на првој позицији на табели. Бајерн је седми са 11 победа и десет пораза.

Екипа Светсилава Пешића убедљиво је савладала Олимпијакос 76:55 (27:6, 11:22, 17:15, 21:12).

Шпанска екипа је против грчког великана фуриозно одиграла прву четвртину коју су добили са 27:6! Атињани су покушали да се реванширају у другој четвртини али до краја меча нису смогли снаге да дођу до преокрета. Барселону је предводио Крис Синглтон са 18 поена, Адам Ханга је додао 11, а Анте Томић 10. За Атињане Никола Милутинов и Јанис Стрелниекс постигли су по 13 поена. Српски центар имао је још и осам скокова и три асистенције за 32 минута у игри.

Оба тима ијау по 12 победа и девет пораза.

Химки је одличном игром у последњој четвртини савладао Жалгирис 74:64 (19:17, 17:20, 11:19, 27:8) и забележио осму победу у елитном такмичењу.

Најбољи у екипи из Подмосковља био је Џордан Мики са 20 поена и девет скокова, док је Малком Томас постигао 16 уз осам ухваћених лопти. Стефан Марковић постигао је четири поена и шест асистенција за 20 минута на паркету. У тиму Шарунаса Јаскевичиуса најефикаснији био је Мариус Григонис са 15 поена.

Оба тима имају по осам победа и 13 пораза.

Басконија је пред својим навијачима декласирала Макаби 97:73 (26:18, 28:23, 27:16, 16:16) и забележила десет победу за осму позицију на табели Евролиге.

Тим из Виторије предводио је Јохан Воитман са 20 поена. У гостујућој екипи истакао се Скоти Вилбекин са поеном мање.

Макаби је на десетој позицији са скором од девет победа и 12 пораза.