Партизан поражен од Монака, у следећем колу прилика за реванш

Партизан – Монако 68:72 (26:40). Кошаркаши Партизана доживели су други пораз у Групи А Топ 16 фазе Еврокупа, пошто је Монако однео победу из дворане "Александар Николић". Гости имали више од 20 поена предности, црно-бели успели да доведу меч у неизвесну завршницу. У наредном колу Монако ће у Кнежевини дочекати црно-беле.

Иако је Партизан одиграо катастрофалан меч против Монака, ипак је на крају имао прилику да стигне предност противника, али су гости забележили победу од 72:68.

Пуне три четвртине црно-бели су "налазили себе", у последњој просто експлодирали, али то није било довољно да се стигне убедљива предност коју су гости из Монака стекли у првих 30 минута.

Тим Андрее Тринкијерија за три четвртине постигао је 38 поена, у последњој 30, али су гости на једвите јаде успели да сачувају предност, која је у једном тренутку износила и више од 20 поена.

У првом полувремену Никола Јанковић је био једни расположен у црно-белој екипи, док су гости добро распоредили поене. Додатни проблем за Партизан представљао је шут за три поена, који је прорадио тек у последњих десет минута.

Црно-бели су на нешто више од три минута пре краја меча стигли на минус шест, али су пропустили три узастопна напада, што је казнио Нидам и тројком практично решио питање победника.

Навијачи Партизана, који су до последњег места испунили "Пионир", обавили су свој део посла и током свих 40 минута ватрено бодрили своје љубимце.

Монако је тако забележио други тријумф у Топ 16 фази, а Партизан други пораз.

Најефикаснији у тиму Партизана био је Алексеј Николић са 16 поена, 14 је додао Џок Лендејл, а 12 Никола Јанковић (све у првом полувремену).

На другој страни Џонс је постигао 16, Лакомб 12, а Бакнер 11.

Прилику за реванш црно-бели ће имати већ у наредном колу, када ће се исте две екипе састати у Монаку.

Овако је протекао меч:

20.38 – Крај меча, Монако је победио са 72:68.

20.30 – Нешто више од три минута до краја, Партизан спушта предност ривала на 66:58.

20.27 – Пет минута до краја меча, Монако води са 60:49.

Добра одбрана црно-белих у последњој деоници, али не успева Партизан да стигне високу предност гостију.

20.15 – После три четвртине, Монако води са 54:38.

Наставља се лоше нападачко вече Партизана, па гости без много проблема одржавају високу предност.

Алексеј Николић је постигао седам поена у трећој деоници, Никола Јанковић је и даље најефикаснији са 12. На другој страни Џонс и Бакнер постигли су по 11 поена.

20.04 – За пет минута игре у трећој четвртини постигнуто је само седам поена, Монако води са 45:28.

Партизан је постигао два (!) поена за пет минута игре, али, упркос томе, подршка са трибина "Пионира" не јењава.

19.56 – Настављен је меч.

19.41 – Партизан прима тројку уз звук сирене, па гости на полувремену имају велику предност – 40:26.

Никола Јанковић је једини расположен у тиму Партизана, постигао је већ 12 поена, али је промашио сва три слободна бацања. Стефан Јанковић и Пејџ додали су по пет поена.

На другој страни више расположених играча – Робинсон и Лакомб постигли су по осам поена, Бакнер седам, а Џонс и Кикановић по шест.

Партизан тројке шутира катастрофалних 2/16, гости 4/11. Монако има шест скокова више, док су у осталим статистичким категоријама екипе прилично изједначене.

19.30 – Средина игре у другој четвртини, гости воде са 27:17.

Очајна игра црно-белих у нападу. Монако је нешто бољи, па гости први пут на мечу имају двоцифрену предност.

19.18 – Лоша игра црно-белих у нападу, па Монако после прве четвртине води са 21:13.

Партизан до поена махом стиже са центарских позиција, Никола Јанковић постигао је осам поена. Једину тројку постигао је Маркус Пејџ. Раде Загорац већ има три изгубљене лопте.

Гости играју разноврсније, Џералд Робинсон је постигао осам поена.

19.08 – Средина игре у првој четвртини, гости воде са 9:8.

Никола Јанковић постигао је шест поена, колико и са друге стране Џералд Робинсон.

19.00 – Почео је меч у дворани "Александар Николић".