Пораз Звезде у Малаги

Кошаркаши Црвене звезде поражени су од Уникахе резултатом 79:74 у утакмици другог кола Топ 16 фазе Еврокупа.

Црвена звезда је споро ушла у утакмицу. Неорганизован напад, лоша одбрана, домаћин је брзо дошао до предности.

После ужасне прве четвртине (која је припала домаћину 26:13), уследила је мало мање лоша друга.

Црвено-бели су заиграли боље у нападу, али је одбрана и даље била проблем.

Тек је у трећој Звезда заиграла добро, а у последњој још боље па је на крају дошла до узбудљиве и неизвесне завршнице.

Џо Регланд је имао шут за три поена, али је промашио при резултату 77:74.

Робертс је "покупио" скок, фаулиран је, па је са слободних бацања поставио коначан резултат.

Најефикаснији у победничком тиму био је матијас Лесор са 16 поена, Шермадини је додао 13.

Перпероглу је пружио одличну партију, постигао је 23 поена, а запажен је био и Огњен Добрић који је убацио 13.

Овако је протекла утакмица:

22.34 - Крај меча, победа Уникахе 79:74.

22.00 - Крај треће четвртине,Звезда је боља упретпоследњој деоници, сада има минус од десет поена.

21.30 - Полувреме. Уникаха води на полувремену са 51:37. Шермадини је најефикаснији код домаћина са 11 поена, лесор је постигао један мање.

Перпероглу је убацио 14 поена за Звезду, а Били Берон седам.

21.10 - Крај прве четвртина, која је припала домаћину (26:13). Црвено-бели се муче, делују неповезано и без добрих решења у фази напада.