Победа Клиперса без Бобија и Теа

Кошаркаши ЛА Клиперса су убедљиво надиграли Финиск на гостовању са 121:111 а наши интернационалци нису учествовали у игри. Милвоки је на свом терену декласирао Атланту 144:112, Минесота је надиграла Орландо са 120:103, Кошаркаши Даласа поражени су у ТД Гардену од Бостона 114:93, а Мајами је пред својим навијачима са 115:109 против Вашингтона уписао трећу победу у последње четири утакмице.

Кошаркаши Финикса наставио је да ниже поразе и у дуелу са ЛА Клиперсима на домаћем терену.

Тим српског тренера Игора Кокошкова је опет лоше почео утакмицу и гости из Калифорније су на полувреме отишли са двоцифреном предношћу од 24 поена.

Потом је само било питање са коликом ће разликом Клиперси завршити меч.

У тиму победника Бобан Марјановић једини није добио шансу да заигра у Аризони, док Милош Теодосић и девети узастопни меч није био у саставу.

Данило Галинари и Лу Вилијамс су били најефикаснији са по 21 поеном, Марћин Гортат је забележио 18 поена и 13 скокова, а Тобајас Херис и Патрик Беверли су додали по 16 поена.

У домаћој екипи Девин Букер је забележио 23 поена, Ти Џеј Ворен 20, Ричаун Холмс 16, а први пик са драфта 2018. године Диандре Ејтон имао је само 4 поена, уз 5 скокова и 3 асистенције за 27 минута.

Клиперси су пети на Западу са учинком 22-16, док је Финикс последњи са 9 тријумфа и 31 поразом.

Милвоки је на свом терену декласирао Атланту са 144:112, а чак осморица играча Бакса имала су двоцифрен учинак.

Кошаркаши Даласа поражени су у ТД Гардену од Бостона 114:93, а ветеран Дирк Новицки је утакмицу завршио без постигнутог коша.

Немачки ветеран је на терену провео 16 минута, а готово сви у дворани су навијали да се упише у листу стрелаца, али је на крају и њему било смешно колико не може ништа да погоди.

Бостон је пети на Истоку са учинком 23-15, док је Далас на 12. позицији на Западу са скором 18-20.
Јута је на гостовању у Кливленду убедљиво славила са 117:91 и рутински уписала 19. тријумф у сезони.

Мајами је против Вашингтона пред својим навијачима са 115:109 остварио трећу победу у последње четири утакмице и са учинком 19-18 тренутно је шести на Истоку.

Јута је у Кливленду убедљиво победила Кавсе 117:91 иако је домаћи тим до средине треће четвртине био у предности 64:61. Џезери су до краја меча постигли чак 56 поена, а примили само 27 и рутински уписали 19. тријумф у сезони.

У најдраматичнијем синоћном мечу Индијана је после продужетка славила у Чикагу са 119:116, а играч одлуке, а донекле и трагичар, био је Зек Лавин.

Зек Лавин је тројком 3.9 секунди пре краја обезбедио продужетак домаћој екипи, али је јунак меча био Виктор Оладипо.

Левин је потом погодио још једну невероватну тројку из ћошка за 119:119, али су је судије после прегледаног снимка поништиле јер је време истекло.

Бек Индијане Виктор Оладипо је погодио тројку у последњој секунди екстра времена и то од таблу за велико славље и шести узастопни тријумф гостију из Индијанаполиса.

Оладипо је меч завршио са 36 поена, 7 скокова, 4 асистенције и 3 украдене лопте, Домантас Сабонис је био сјајан са 23 поена и 12 скокова, док је Бојан Богдановић додао 13 поена, уз 6 скокова и 4 асистенције за 40 минута.

У пораженом тиму Левин је предњачио са 31 поеном , Лаури Марканен је забележио 27 поена, уз 9 скокова, а Крис Дан 16 поена, 5 скокова и 17 асистенција.

Минесота је после 40 примљених поена у првој четвртини дуела са Орландом у наставку успела да начини преокрет и са 120:103 дође до 18. победе у сезони.

Стање на табели:

Источна конференција: Милвоки 27-10, Торонто 28-12, Индијана 26-12, Филаделфија 25-14, Бостон 23-15, Мајами 19-18, Шарлот 18-19, Бруклин 19-21, Детроит 17-19, Орландо 17-21, Вашингтон 15-24, Атланта 11-27, Њујорк 10-29, Чикаго 10-29, Кливленд 8-31.

Западна конференција: Денвер 25-11,Оклахома 25-13,Голден Стејт 25-14,Хјустон 22-15, Клиперс 22-16, Сан Антонио 22-17, Портланд 22-17, Лејкерс 21-18, Сакраменто 19-19, Јута 19-20, Далас 18-20, Мемфис 18-20, Минесота 18-21, Њу Орленс 17-22, Финикс 9-31.