Звезда савладала Лимож у Београду

Кошаркаши Црвене звезде победили су француски Лимож резултатом 83:71 у мечу првог кола Топ 16 фазе Еврокупа.

Црвена звезда је одлично отворила меч и врло брзо стигла до предности.

Разиграли су се Џо Регланд, Маик Цирбес и Били Берон, док је госте "у животу" одржавао Двајт Харди.

Лимож је заиграо боље крајем друге четвртине, а потом сасвим солидно трећу четвртину, због чега се истопила предност Звезде.

Црвено-бели су се мучили почетком последње четвртине, али је са некоклико важних тројки Филипа Човића, сачувала предност и на крају остварила победу.

Били Берон је постигао 13 поена, Човић један мање, а Симанић и Цирбес по 11.

Харди је убацио 20 поена за госте.

У наредном колу, Црвена звезда гостује Уникахи 8. јануара.

Овако је протекао меч:

21.46 - Крај меча, победа Црвене звезде - 83:71.

21.21 - После три четвртине, Црвена звезда води са 58:53. Лимож је био бољи у завршници првог полувремена, тако и у трећој четвртини, али Звезда је задржала предност.

21.02 - Почело је друго полувреме.

20.46 - На полувремену, Црвена звезда води 40:32. Регланд и Берон су постигли по девет поена, два мање је додао Цирбес. У противничком тиму, Харди је најефикаснији са 12 поена.

20.18 - Готова је прва четвртина, Звезда има лепу предност - 25:16. Регланд је убацио девет поена, Берон и Цирбес по седам.

20.08 - Добро је Звезда отворила меч, средином првог дела игре, домаћин води 17:11.

20.00 - Почео је меч, први напад за црвено-беле.

19.55 - За неколико минута почиње утакмица између Звезде и Лиможа.