Пораз Партизана у Вилњусу у првом мечу Топ 16 фазе Еврокупа

Ритас – Партизан 80:74 (48:42). Кошаркаши Партизана поражени су у Вилњусу од екипе Ритаса, у утакмици првог кола Групе Е Еврокупа. Црно-бели одиграли егал меч, ушли у неизвесну завршницу, али је домаћин извукао победу "на мишиће". Наредни меч Партизан игра у Београду против немачке Албе.

Кошаркаши Партизана нису успели да забележе "брејк" на старту Топ 16 фазе Еврокупа, пошто су изгубили од екипе Ритаса са 80:74.

По ко зна који пут ове сезоне Партизан је одиграо солидан меч који није крунисан победом. Црно-бели су на три и по минута до краја меча успели да смање предност противника на 72:70, али више од тога нису могли.

Неколико промашених тројки у финишу утакмице и неколико слабијих одбрана против домаће екипе главни су разлог пораза, као и страшно лоша одбрана у првом полувремену.

Ипак, изабраници Андрее Тринкијерија су и у таквим условима били у игри и на полувреме су отишли са минусом од шест поена (48:42).

Партизан је у неколико наврата чак стизао и до предности, али предвођени Загорцем и Маринковићем нису успели да преломе меч на своју страну, што је Ритас искористио и у финишу стигао до победе.

Доминик Сатон био је најбољи у победничкој екипи са 21 поеном, док је искусни Парахуски додао 14. У тиму Партизана Загорац је постигао 17 поена, Лендејл 15, а Маринковић 13.

Партизан у другом колу на свом терену дочекује екипу немачке Албе.

Овако је протекао меч у Вилњусу:

19.45 – Крај меча, Ритас је савладао екипу Партизана са 80:74.

19.35 – Три и по минута остало је до краја меча, Партизан је смањио предност ривала на 72:70.

19.27 – Ритас је стигао до двоцифрене предности, али Партизан серијом од 6:0 смањује на 69:65. Седам минута остало је до краја меча.

19.18 – После три одигране четвртине, Ритас против Партизана води са 65:59.

Држи Партизан противника да се не одлепи, црно-бели су у неколико наврата били у прилици да поведу, али не предуго.

Црно-бели су покварили проценат шута за три поена (9/21), статистички оба тима су прилично изједначена.

Сатон је на 19 поена, Парахуски на 12. Загорац је најефикаснији у Партизану са 12, Маринковић је постигао 11.

19.09 – Средина игре у трећој четвртини, Ритас води са 54:52.

19.01 – Настављен је меч.

18.46 – Полувреме, Ритас води против Партизана са 48:42.

Одлична игра црно-белих у нападу, али превише пропуста у одбрани направили су изабраници Андрее Тринкијерија.

Сатон је већ постигао 17 поена, Сирвидис има девет. У тиму Партизана, Загорац и Ренфро постигли су по седам поена, Пејџ шест (две тројке).

Партизан одлично шутира за три поена 7/12, али има осам изгубљених лопти.

18.29 – Серија Партизана од 7:0, црно-бели смањују на 31:30.

18.24 – После прве четвртине Ритас води са 28:23.

Два пута је домаћин имао десет поена предности, али се Партизан враћао. Црно-бели имају одличан резултат с обзиром на то како функционише одбрана.

Сатон је постигао десет поена, Сирвидис шест за Ритас. Загорац је на пет, а Пејџ, Ренфро, Јанковић и Лендејл на три постигнута поена.

18.12 – Бољи почетак утакмице за домаће, који на средини прве четвртине воде са 15:11.

Имали су домаћи и десет поена предности, али су Јанковић и Ренфро тројкама смањили резултат.

18.00 – Почео је меч. Петорка Партизана: Ренфро, Маринковић, Си, Јанковић и Лендејл.

17.55 – Одлична атмосфера у "Сименс арени" у Вилњусу, утакмица ће почети за неколико минута.