Јокићев трипл-дабл, Бјелица и Богдановић добри у поразу

У првим утакмицама у новој години интернациомалци из Србије приказали одличне игре у својим тимовима. Никола Јокић остварио трипл-дабл у победи Денвера над Њујорком са 115:108, а Немања Бјелица и Богдан Богдановић упркос одличним играма нису успели да сачувају тим од пораза. У победи Торонта над Јутом са 122:116 Каваи Леонард поставио нови рекорд каријере.

Денвер је до победе на свом терену дошао тек у финишу утакмице када су успели да преокрену вођство гостију из Њујорка који су водили од самог почетка меча.

Српски центар Никола Јокић је имао још једну од сјајних игара и уписао нови троструки двоцифрен учинак. На паркету је провео 34 минута и за то време постигао 19 поена, уз 15 асистенција и 14 скокова.

Најефикаснији у Денверу је био Малик Бизли са 23 поена, Пол Милсап је постигао 16 поена, док је Тори Крег убацио 13 поена.

Лук Корнет је предводио Никсе са 19 поена, Кевин Нокс је убацио 18, Енес Кантер је постигао 17 поена, уз 12 скокова, Тим Хардавеј јуниор је имао 16 поена, а Емануел Мудиеј 15 поена.

Денвер је везао трећу победу заредом и први је на Западу са скором 24-11, а у следећем мечу гостује Сакраменту.

Портланд је као гост славио у дуелу са Сакраментом после драматичног надигравања у продужетку, а Немања Бјелица и Богдан Богдановић су пружили добре партије за свој тим.

Дуел Сакрамента и Портланда обиловао је драматичним преокретима до самог финиша у продужетку.

Од самог почетка повели су гости да би после неколико преокрета домаћини били у великој шанси да однесу победу, али је Демјан Лилард донео изједначење и изборио продужетак утакмице.

Лилард је био кључни играч победничког тима и у наставку меча па је утакмицу завршио као најефикаснији у Портланду са 25 поена и по шест скокова и асистенција.

Пратио га је одлично Јусуф Нуркић 24 поена, 23 скока, седам асистенција, пет украдених лопти и исто толико блокада.

Најефикаснији у тиму Сакрамента био је Бади Хилд са 27 поена, док је Диарон Фокс убацио 13 поена.

Богдановића је шут кренуо веома лоше, али се у другом полувремену поправио, па је меч завршио са 19 поена уз по пет скокова и асистенција, као и три блокаде.

Крилни центар Немања Бјелица је остварио дабл-дабл са 14 поена и 16 скокова за 36 минута игре.

Кингси сада имају скор 19-18, а Блејзерси 22-16.

Торонто Репторси су у ноћи између уторка и среде победили на свом паркету Јуту Џез са 122:116, а најбољу утакмицу у каријери одиграо је Каваи Леонард, крилни играч тима из Канаде.

Леонард је на терену провео 35 минута, а постигао је 45 поена што је његов нови рекорд каријере.

У тиму Торонта су га пратили још Паскал Сијакам са 28 поена и десет скокова, за такође рекорд каријере, и Норман Пауел са 14 поена, док су сви њихови саиграчи остали на једноцифреном кошгетерском учинку.

Најефикаснији у тиму Јуте био је Џеј Краудер са 30 поена што је и за овог игача рекордно вече у каријери, Дерик Фејворс је убацио 21, Донован Мичел 19, Руди Гобер 16, а Рики Рубио 14 поена.

Торонту је ово била 28. победа у сезони, уз 11 пораза.

У последњем синоћном мечу Филаделфија је као гост надиграла ЛА Клиперсе са 119:113, а Бобан Марјановић је у игри провео пет минута и имао једну асистенцију.

Стање на табели:

Источна конференција: Милвоки 26-10, Торонто 28-11, Индијана 25-12, Филаделфија 24-14, Бостон 21-15, Шарлот 18-18,Мајами 17-18, Детроит 16-19, Бруклин 17-21, Орландо 16-20, Вашингтон 14-23, Атланта 11-25, Чикаго 10-27, Њујорк 9-29, Кливленд 8-29.

Западна конференција: Денвер 24-11, Голден Стејт 25-13, Оклахома 23-13,Хјустон 21-15, Портланд 22-16, ЛА Лејкерс 21-16, ЛА Клиперс 21-16, Сан Антонио 21-17, Сакраменто 19-18, Мемфис 18-18, Јута 18-20, Далас 17-19, Минесота 17-120, Њу Орленс 17-21, Финикс 9-29.