Лејкерси се осветили Сакраменту, 21 поен Богдановића

Кошаркаши Лос Анђелес лејкерса савладали су на свом паркету екипу Сакраменто кингса са 121:114 у реванш мечу тимова из Калифорније. Богдан Богдановић постигао је 21 поен за Кингсе, док је Немања Бјелица додао пет поена.

Лејкерси и Сакраменто састали су се пре три дана, али за разлику од прошлог дуела, овога пута славили су "језераши" у својој дворани.

Сакраменто је у прошлом окршају "украо" победу Лејкерсима, а утисак је да су улоге овога пута биле другачије.

Кингси су били у вођству готово три и по четвртине, али нису успели да издрже налет Лејкерса и упишу тријумф.

"Језераши" су успели да направе серију 12:0, односно 18:4 у последњих пар минута утакмице и тако се реванширају Сакраменту, који је пре три дана тројком Богдановића у последњој секунди победио, упркос томе што су Лејкерси читав меч водили.

Овога пута Богдан је за 32 минута са клупе постигао 21 поен уз пет скокова и четири асистенције.

Немања Бјелица одиграо је 21 минут као стартер и постигао пет поена уз девет ухваћених лопти.

Најефикаснији у победничкој екипи Лејкерса били су Калдвел-Поуп са 26, Харт са 22 и Инграм са 21 поеном.

Код Сакрамента 26 постигао је Фокс, Богдановић и Хилд додали су по 21 поен.

Лејкерси су уписали 21. победу у 37 одиграних мечева и налазе се на шестој позицији Западне конференције, са три победе заостатка за лидером на табели, екипом Денвера.

Сакраменто је забележио 17. пораз и налази се на деветом месту, пола утакмице далеко од осме позиције, која води у плејоф, а на којој се налази Сан Антонио.