Звезда повела против Будућности

Кошаркаши Црвене звезде савладали су екипу Будућности са 82:67 у првом мечу полуфиналне серије регионалне лиге.

Црвена звезда је одбранила домаћи терен и у другој утакмици у Подгорици 28. марта ће имати прву меч лопту за финале.

Редове домаћина предводили су Симоновић и Гудурић са 18 и Кузмић са 14 постигнутих поена.

Најрасположенији код гостију били су Класен са 12 и Врањеш са девет постигнутих поена.

Изабраници Дејана Радоњића без проблема уписали су трећи тријумф ове сезоне против Будућности, водили су практично цео меч, а разлика је највише износила 20 поена.

Прва четвртина донела је изједначену, борбену и пожртвовану игре на обе стране терена пред пуном халом "Александар Николић".

Екипе су се у уводним минутима смењивале у вођству, да би Звезда средином деонице успоставила контролу.

Велика пожртвованост Бранка Лазића коштала га је огреботине на левом рамену, али и бандажираног левог ручног зглоба. Он се у борби за лопту бацио у публику и добио овације навијача у дворани.

Управо тај потез, као да је "пробудио" играче Звезде.

Џенкинс погодио је своју другу тројку, а у наредном нападу прецизан у шуту за три био је Марко Симоновић за 21:15.

Будућност је, ипак, у последњем нападу поентирала, а прецизан је уз звук сирене за два био Џејмс Рејнолдс.

Ритам меч опао је на почетку друге четвртине, с обзиром на велики број грешака и промашаја на обе стране.

Симоновић је једини успевао да погађа и управо је он носио игру црвено-белих у том периоду, добрим продорима у рекет Подгоричана, али и шутем с дистанце.

Средином друге четвртине активирао се и Кузмић, што Звезда користи и одлази на плус девет - 34:25.

Будућност је поенима Класена и Бојана Суботића приморала Дејана Радоњића на тајм-аут, после ког Звезда прави серију 7:0 и по први пут на утакмици стиче двоцифрену предност - 41:29, да би на полувреме отишла с идентичном предношћу, али је резултат био 43:31.

Почетак другог полувремена обележио је Марко Гудурић, који је с три везане тројке одвео црвено-беле на 19 поена предности - 52:33, а за Будућност су по једном за два поентирали Класен и Суад Шеховић.

Екипа Дејана Радоњића је у трећој четвртини била шутерски расположена, поред тројки Гудурића, прецизни су били и Милко Бјелица и Нејт Волтерс, што је црвено-беле на два и по минута пре краја тог периода одвело на 20 поена разлике - 60:40.

Тренер Будућности Илијас Зурос затрашио је тајм-аут, што је делиминчно донело резултат, пошто је његова екипа везала три тројке и тако делимично ухватила прикључак, пошто је дошла на 11 поена заостатка - 60:49.

Волтерс је у последњем нападу изнудио фаул и са линије за слободна бацања окончао серију Будућности од 9:0.

Звезда је на почетку последње деонице успела да исконтролише резултат, иако је Будућност успевала да погађа за три поена.

После тројке Немање Врањеша, поентирао је и Борис Савовић.

Црвено-бели су пре свега чврстом одбраном у последњој деоници исконтролисали резултат, четири минута пре краја водили су са 75:59, те су утакмицу увели у мирну завршницу.

Утакмицу је због повреде леђа пропустио плејмејкер Звезде Стефан Јовић.

Овако је протекао меч:

20.42 - Крај меча.

20.23 - Почела је последња четвртина у дворани "Александар Николић".

20.22 - Завршена је трећа деоница. Звезда води са 62:49. Наставили су црвено-бели са одличним шутем за три поена док се гости доста муче у том сегменту игре.

20.00 - Почела је трећа четвртина.

19.44 - Завршено је прво полувреме, након 20 минута игре, Звезда води са 43:31. Најефикаснији код домаћина су Огњен Кузмић са 14 и Симоновић са 13 постигнутих поена. Код гостију по пет поена постигли су Поповић и Класен.

19.21 - Почела је друга четвртина.

19.20 -Завршена је прва четвртина. Звезда води са 21:17. Обе екипе ушле су стрпљиво у меч, са добрим одбранама и без ризика у нападу, али је Црвена звезда шутем за три поена стекла предност над гостима.

19.00 - Почео је меч у дворани "Александар Николић".