Аталанта надиграла Рому у директном дуелу за Лигу шампиона

Фудбалери Аталанте надиграли су на свом терену Рому резултатом 2:1 у утакмици 36. кола италијанске Серије А. Јувентус је у Торину узео само бод Салернитани - 1:1.

Аталанта надиграла Рому у директном дуелу за Лигу шампиона Аталанта надиграла Рому у директном дуелу за Лигу шампиона

Аталанта је у директном дуелу за пето место које из шампионата Италије води у Лигу шампиона победила Рому од које сада има три бода више, уз утакмицу мање.

Тиму из Бергама предстоји финале Купа Италије против Јувентуса, финале Лиге Европе у којем ће противник бити Бајер Леверкузен, али и три кључна меча у Серији А. Један тријумф биће довољан да се осигура пут у европску елиту.

Од првог звиждука судије домаћин је доминирао у Бергаму и стварао шансу за шансом. То му се исплатило у 18. минуту када је Чарлс де Кетеларе затресао мрежу Милета Свилара.

Белгијанац се поново уписао у листу стрелаца свега 120 секунди касније за вођство Аталанте од 2:0.

Екипа из Бергама је била надмоћнија и у другом делу игре, али је кубурила са реализацијом, а казна је стигла у 66. минуту када је Лоренцо Пелегрини био прецизан са беле тачке.

Имали су гости из Рима шансу да стигну до изјендачења, али нису успели да избегну тежак пораз.

Јувентусу само бод против Салернитане

Раније данас, Јувентус је на свом терену узео само бод Салернитани. Душан Влаховић и Филип Костић су били у првој постави "старе даме", али су замењени у другом полувремену.

Салернитана је повела голом који је постигао Николо Пјероци у 27. минуту, а бод Јувентусу обезбедио је Адријен Рабио у првом минуту надокнаде времена.