Аталанта елиминисала Фјорентину за финале Купа Италије, Миленковић црвеним картоном преломио меч

Фудбалери Аталанте пласирали су се у финале Купа Италије победом над Фјорентином од 4:1 у другом полуфиналном сусрету.

"Виола" је славила у првом сусрету на свом терену са 1:0, али није успела да одбрани предност.

Домаћи су повели у осмом минуту преко Теуна Копмејенрса и изједначили резултат у укупном скору.

Кључни тренутак меча десио се у 53. минуту када је српски репрезентативац Никола Миленковић добио црвени картон и оставио своју екипу са 10 играча на терену.

Међутим, Лукас Мартинез Кварта који је ушао у игру како би у одбрани надоместио изостанак Миленковића изједначио је резултат у 68. минуту.

Нову предност домаћима донео је Ђанлука Скамака у 75. минуту меча, потом су Адемола Лукман у 95. минуту и Марио Пашалић три минута касније били прецизни за коначних 4:1 у корист Аталанте.

Аталанта ће финале Купа Италије играти против Јувентуса који је елиминисао Лацио. Финале је на програму 15. маја.