Кораћ у 91. минуту послао Војводину у финале Купа Србије

Фудбалери Војводине пласирали су се у финале Купа Србије победом над Радничким 1923 резултатом 1:0 у мечу који је одигран у Крагујевцу.

Војводина је била бољи ривал и заслужено се пласирала у финале такмичења које је последњи пут освојила пре четири године.

Гости су офанзивније ушли у меч и од самог старта су наметнули свој ритам уз већи посед лопте.

Међутим, прилика није било све до 24. минута када је Војводина пропустила две шансе у само неколико секунди. Прво је ударац Михаила Ивановића са петерца зауставио Стојан Лековић, након чега је на одбитак налетео Кејлеб Зади, али је Мехмед Ћосић пожртвованим стартом успео да заустави његов ударац.

У наставку је виђена подједнако незанимљива утакмица, без много темпа и течне игре. Изгледних шанси такође није било и како се сусрет ближио крају деловало је да су се обе екипе помириле са извођењем једанаестераца.

Ипак, Војводина је пре краја регуларног дела меча успела да наплати бољу игру током већег дела утакмица.

У првом минуту надокнаде Вукан Савићевић је центрирао са десног бока, а Сеид Кораћ је остао сам на петерцу домаћих и без проблема донео Војводини прво финале после 2020. године.

Тамо ће екипа Божидара Бандовића играти са бољим из меча између Партизана и Црвене звезде.