Јунајтед умало прокоцкао већ виђено финале ФА купа са Ситијем - Ковентри поклекао након пенала

Фудбалери Манчестер јунајтеда пласирали су се у финале ФА купа победом над Ковентријем након бољег извођења пенала.

Резултат је након 120 минута игре био 3:3, након што је Јунајтед имао три гола предности.

Коцкала се екипа Ерика Тен Хага са живцима својих навијача, али је након велике борбе и неочекиваног заплета успела да закаже реванш са градским ривалом Манчестер ситијем у финалу.

Номинални гост је на Вемблију повео у 23. минуту голом Скота Мектоминеја, да би вођство удвостручио Хари Мегвајер у првом минуту надокнаде првог полувремена.

Када је Бруно Фернандеш постигао нови погодак у 58. минуту деловало је да Јунајтед очекује мирна завршница меча, али је Ковентри одбио да се преда.

Смањили су заостатак у 71. минуту преко Елиса Симса, а када је осам минута касније Калум О'Хар постигао други гол за Ковентри, преокрет није деловао толико далеко.

Потпуни шок за Јунајтед уследио је у 93. минуту када је досуђен пенал за Ковентри који је у гол и продужетак претворио Хаџи Рајт.

Меч је отишао у продужетке у којима није било голова, иако је један поништен Ковентрију у последњим секундама утакмице.

Каземиро је био непрецизан већ у првој пенал серији и деловало је да је друголигаш близу историјског успеха, али су промашаји О'Харе и Бена Шифа у трећој и четвртој серији, уз стотпостотан учинак осталих Јунајтедових извођача стали на пут сензацији.

Јунајтед се на тај начин придружио градском ривалу Ситију који је у суботу у првом полуфиналу са 1:0 савладао Челси, што ће бити реприза прошлогодишњег финала најстаријег фудбалског такмичења на свету.

Тада је Илкај Гундоган са два гола донео Ситију победу и трофеј, док је једини гол за Јунајтед постигао Фернандеш.