Вељко Бирманчевић двоструки стрелац у победи прашке Спарте

Српски фудбалер Вељко Бирманчевић постигао је два гола за прашку Спарту у победи над Бохемијансом са 3:1 у 28. колу најјаче чешке лиге. Бирманчевићев тим је дошао до победе на гостовању после преокрета који је он режирао у другом полувремену.

У врло равноправном дуелу Бохемијанс је на свом терену повео у 41. минуту поготком Лукаса Хулка, али су гости већ у другом минуту надокнаде изједначили голом Мартина Витика, па се на одмор отишло са нерешеним резултатом.

У наставку је Вељко Бирманчевић са два гола донео изузетно важну победу Спарти у трци за шампионску титулу. Некадашњи фудбалер Чукаричког погађао је мрежу Бохемијанса у 48. и 74. минуту.

Спарта је победом привремено преузела чело табеле са 70 бодова, два више од градског ривала Славије, која сутра гостује Викторији у Плзењу.