Билбао након пенала против Мајорке освојио Куп краља - Радоњић један од трагичара

Фудбалери Атлетик Билбаа освојили су Куп краља победом над Мајорком након пенала.

Резултат је износио 1:1 након 120 минута игре, а играчи Билбаа су након тога били много прецизнији током пенал серије.

Мајорка је повела у 21. минуту голом Данијела Родригеза, али је Билбао после иницијативе у наставку успео да изједначи преко Ојана Сансета у 50. минуту.

Голова до краја регуларног дела меча није било, па се отишло у продужетке.

Билбао је поново био бољи ривал у додатних тридесет минута, али није успео да дође до гола и тријумфа, па су о победнику одлучивали пенали.

Ведат Мурићи је погодио први пенал за Мајорку, али су након тога промашивали Ману Морланес и Немања Радоњић, па је погодак Антонија Санчеза у четвртој серији био узалудан због тога што су сви играчи Билбаа били прецизни.

Погађали су редом Раул Гарсија, Икер Муниаин, Микел Весга и Алекс Беренгер, те је трофеј Купа Шпаније 24. пут завршио у витринама клуба из Баскије, а први пут после 1984. године.

Радоњић је у игру ушао у 74. минуту, а у 119. је добио и жути картон, док је Матија Настасић на терен изашао у паузи између два продужетка.

Предраг Рајковић одгледао је цео меч са клупе Мајорке.