Голеада у Билбау, домаћин до победе дошао дубоко у судијској надокнади

Фудбалери Атлетика савладали су екипу Селте 4:3, у првој утакмици 13. кола Ла Лиге.

Изузетан меч одиграли Атлетик и Селта, на крају је домаћин славио фголом са беле тачке у седмом минуту судијске надокнаде - 4:3.

Чак четири поготка виђена су у првом полувремену. Екипа из Вига повела је у 25. минуту голом Јага Аспаса, да би изједначио Сансет у 37. Други гол за госте постигао је Бамба, да би у последњим тренуцима првог дела још једно изједначење Атлетику донео Гурузуета.

Исти играч донео је предност домаћину на старту другог полувремена, у 66. минуту изједначио је Ларсен, а Аспас је неколико минута касније промашио пенал и пропустио прилику да свом тиму донесе ново вођство.

Када се очекивао крај меча, у седмом минуту судијске надокнаде досуђен је пенал за домаћина, а сигуран извођач најстроже казне био је Беренгер.

Баскијци су овом победом дошли до петог места на табели, Селта је и даље у зони испадања са само 7 освојених бодова.