Лукаку спасао Рому у последњем минуту, Монца убедљива против Вероне

Фудбалери Монце су у гостима у оквиру 11. кола Серије А савладали екипу Вероне са убедљивих 3:1. Каљари је на свом терену победио екипу Ђенове са 2:1, а идентичним резултатом је славила Рома над Лечеом.

Фудбалери Монце су добром игром нанели Верони четврти пораз у низу. Екипа Дарка Лазовића од почетка сезоне има девет утакмица без победе.

Монца је већ у осмом минуту могла до предности, добру прилику пропустио је Лоренцо Коломбо, да би мало касније Пабло Мари затресао и пречку.

У 33. минуту Ондреј Дуда је погодио пречку са ивице шеснаестерца.

Константна агресивност Монце исплатила се у 41. минуту када је Лоренцо Коломбо матирао Лоренца Монтипа и поставио коначни резултат у првом полувремену.

У наставку меча низале су се прилике гостију, али је Монца до гола стигла тек у 73. минуту новим голом Коломба.

Лука Калдирола донео је три гола предности фудбалерима Монце у 84. минуту, да би утешни погодак за Верону постигао Михаел Фуларуншо у 86. минуту.

Каљари је на свом терену био бољи од Ђенове са 2:1.

Прво полувреме није донело ни квалитетну игру ни голове. Виола је у 48. минуту донео предност домаћој екипи.

Гудмунсон је само три минута касније постигао гол за Ђенову и поравнао на 1:1.

Победу Каљарију и коначних 2:1 поставио је Запа у 69. минуту на асистенцију Петање.

Рома је славила над Лечеом 2:1, захваљујући поготку Ромелуа Лукакуа у 94. минуту меча из једанаестерца.

Рома је имала шансу да поведе већ у петом минуту, али Ромелу Лукаку није искористио пенал. Лече је први стигао до вођства поготком Понтуса Алмквиста у 72. минуту. Домаћи фудбалери су успели да стигну до преокрета и победе у самом финишу меча. Сардар Азмун је првом минуту надокнаде времена изједначио на 1:1.Тријумф Роми донео је Лукаку у четвртом минуту надокнаде времена.

Рома је осма на табели Серије А са 17 бодова, а у наредном колу гостоваће у градском дербију екипи Лација.

Лече је на 11. позицији са 13 бодова, а у наредном колу на свом терену играће са Миланом.