Реми Реал Сосиједада и Лас Палмаса, Реал Мадрид минималним резултатом савладао Селту

Реал Сосиједад и Лас Палмас отворили су ремијем без голова треће коло шпанске Примере. Фудбалери Реал Мадрида савладали су у гостима Селту Виго са минималних 1:0.

Лас Палмас је стигао до другог бода, уз један пораз, док је ово Баскијцима чак трећи реми.

Домаћин је био ближи тријумфу јер је екипа са Канара имала опасније нападе, те је више пута угрозила гол ривала.

Фудбалер Лас Палмаса Енцо Лоудис два пута је затресао оквир гола. Погодио је стативу у првом полувремену и пречку у самом финишу утакмице.

Реал Мадрид је минималним резултатом уписао и трећу победу од почетка шпанске Ла лиге.

"Краљевски клуб" је доминирао у поседу лопте, ипак, није био превише опасан по гол ривала, али је искористио прилику која му се указала.

Први до гола су стигли гости поготком Ларсена, али је судија Исидро Диат де Мера због фаула након ВАР интервенције поништио погодак.

У финишу полувремена и Реал и Селта имали су по једну прилику. Обећавајућа акција Реала поништена је због офсајда у 43. минуту, да би два минута касније Џонатан Бамба постао трагичар Селте промашивши зицер ситуацију из петерца.

Реал је у другом полувремену преузео иницијативу и нападао, а домаћин се успешно бранио све до 81. минута.

Реал је извео корнер, Хоселу је главом пребацио лопту до Џуда Белингема који ју је луцидно убацио у мрежу ривала.