Куп Србије

Звезда на коленима, Борац у четвртфиналу Купа

Црвена звезда – Борац Чачак 1:5 (крај). Фудбалери чачанског Борца приредили су велико изненађење и пласирали се у четвртфинале Купа Србије, након што су сјајном игром, поготово у првом полувремену, победили Црвену звезду на Стадиону "Рајко Митић".

Лидер првенства је деловао непрепознатљиво и пружио врло лошу игру, па су играчи чачанског суперлигаша на полувремену имали огромних 3:0, након три сјајно изведене контре, које су својим головима крунисали Зорић (2) и Вујаклија.

Иако је Миодраг Божовић "промешао карте" и на терен послао Мбођа, Ристића и од старта у нападу Луку Јовића, Звезда је изгледала потпуно немоћно и скоро да није створила озбиљну шансу пред голом Бајића, и поред велике предности у поседу лопте – 70:30.

Наставак је донео формацијску промену у београдском тиму, Јовановић и Мбођ су се ротирали, а у 50. минуту Вијера је заменио Плавшића.

Ипак, то није потпуно уродило плодом, иако је Јовић смањио резултат већ у 55. минту. Само четири минута касније Зорић постиже хет-трик, а Јововић у 75. минуту доноси великих 1:5!

До краја меча обе екипе су пропустиле по неколико прилика, али промене резултата није било.

Резултати и стрелци:

Вождовац – Партизан 0:1 (Абубакар 30)
ОФК Београд – Доњи Срем 5:0 (Андрић 4, Шкрбић 14, Пејовић 27, Цуцкић 71, Шалипур 83. аутогол)
Јагодина – БСК Борча 2:0 (Савковић 14, Ивановић 90)
Спартак Суботица – Бежанија 3:2 (Мркела 14, Богуновић 35, Фаркаш 89 – Милић 45, 87).
Војводина – Инђија 1:0 (Бабић 77)
Напредак – Раднички Ниш 0:2 (Ашћерић 33, Марјановић 57)
Црвена звезда – Борац Чачак 1:5 (Јовић 55 – Зорић 19, 45, 59, Вујаклија 36, Јевтовић 77)
Јавор – Чукарички 1:1 (пеналима 4:3)

Ток меча:

18.59 – Крај меча. Борац је савладао Црвену звезду са 5:1.

18.42 – ГОООЛ, потпуна катастрофа Звезде на свом терену – 1:5! Стрелац је био Јевтовић у 75. минуту.

18.30 – Завршено је у Крушевцу, где је Раднички победио Напредак са 2:0.

18.27 – ГОООЛ, 1:4! Хет-трик Зорића у 59. минуту!

18.22ГОООЛ, 1:3, стрелац Јовић након центаршута Ибањеза у 55. минуту.

18.10 – Настављен је меч.

17.52 – Полувреме на највећем српском стадиону – 0:3!

17.50ГОООЛ, 0:3! Борац има огромну предност, поново је стрелац Зорић у надокнади времена!

17.41ГОООЛ, Чачани удвостручили предност – 0:2! Зорић узвраћа Вујаклији асистенцију у 35. минуту, за велику предност и изненађење у најави...

17.24ГОООЛ, води Борац – 0:1! Стрелац је у 20. минуту био Зорић.