Одлична Херта, први тријумф Хановера

Фудбалери Херте победили су у Берлину тим Хамбурга са 3:0, у утакмици осмог кола Бундеслиге, док је Хановер остварио први тријумф у првенству победом над Вердером од 1:0.

Херта је повела у 17. минуту голом Саломона Калуа, а победу је обезбедио двоструки стрелац Ведад Ибишевић, који је постигао голове у 76. и 78. минуту.

Фудбалери Хановера победили су на свом терену Вердер из Бремена са 1:0 и остварили прву победу у првенству. Једини гол постигао је Салиф Сане у 55. минуту.

Са добрим резултатима наставио је новајлија у лиги Инголштат, који је на свом терену победио Ајнтрахт из Франкфурта са 2:0, головима Паскала Гроса у 78. минуту и Стефана Лекса у 84. минуту. Ово је четврти тријумф Инголштата.

Хофенхајм и Штутгарт одиграли су нерешено 2:2, док је Борусија, у дуелу екипа које играју у Лиги шампиона, у Менхенгладбаху победила Волфсбург са 2:0.