Арсенал "на мишиће" до прве победе у шампионату

Фудбалери Арсенала савладали су на гостовању екипу Кристал Паласа са 2:1 (1:1) у првој недељној утакмици 2. кола енглеске Премијер лиге.

Арсенал је забележио прву победу у шампионату, поошто је прошле недеље доживео шокантан пораз код куће од Вест Хема (0:2).

Тим Арсена Венгера имао је велики број прилика, али је теже него што се очекивало дошао до славља.

Гости су повели у 16. минуту захваљујући спектакуларном голу Оливијеа Жируа, а изједначио је у 28. минуту Џоел Ворд који је прецизним ударцем по земљи савлдао голмана Петра Чеха.

Сав плен "тобџијама" донео је Дилејни, који је у 55. минуту погодио сопствену мрежу након одраца главом Алексиса Санчеза.

Фудбалери Арсенала у наредном колу дочекују Ливерпул, док Кристал Палас игра против Астон Виле.