Спектакл у Тбилисију, Барса освојила Суперкуп!

Барселона – Севиља 5:4 (после продужетака). Барселона освојила први трофеј у сезони, пошто је у најефикаснијем Суперкупу у историји савладала екипу Севиље. Победу екипи Луиса Енрикеа донео Педро у 115. минуту, у регуларном делу било 4:4.

Фудбалери Барселоне освојили су Суперкуп Европе, пошто су после продужетака у Тбилисију победили Севиљу. Резултат је после регуларног дела био 4:4, а одлучујући гол у 115. минуту постигао је Педро Родригес.

Барселона је тако освојила свој пети Супер куп у историји.

Севиља, прошлосезонски победник Лиге Европа, боље је почела сусрет и повела већ у трећем минуту поготком Евера Банеге из слободног ударца.

Ипак, Барселона је убрзо преокренула головима Лионела Месија, оба из слободних удараца, у седмом и 16. минуту.

Каталонски клуб је до полувремена постигао и трећи погодак, пошто је у 44. минуту прецизан био Рафиња, после одличног потеза и асистенције Луиса Суареса.

Актуелни шампион Европе је на почетку другог полувремена постигао још један погодак и тако стекао убедљиву предност.

Суарес је у 52. минуту савладао Бета, после грешке на средини терена играча Севиље. Серхио Бускец је узео лопту и асистирао уругвајском нападачу, који је остао сам пред противничким голманом.

Севиља се и поред три гола предности противника није предала и спектакуларно је надокнадила заостатак.

Стрелци су били Хозе Антонио Рејес у 57, Кевин Гамеиро у 72. из пенала, као и највеће појачање Севиље овог лета, Јевхен Конопљанка у 81. минуту.

Барселона је победила захваљујући резервисти Педру, који је према наводима медија на корак од одласка из Барселоне. Он је искористио одбитак након шута Леа Месија и пет минута пре краја другог продужетка донео трофеј актуелном шампиону Европе.

Овако је протекао меч у Тбилисију:

23.15 - Завршен је меч, Барселона је савладала Севиљу са 5:4 и тако је освојила Суперлуп Европе.

23.08 - ГОЛ! Барселона постиже гол у 115. минуту и води са 5:4. Стрелац је Педро.

22.56 - Крај првог продужетка, без изгледнијих прилика на обе стране.

22.36 - Завршено је и друго полувреме. Пошто је резултат нерешен 4:4 играће се продужеци.

22.22 - ГОЛ! Тотални преокрет у Тбилисију. Конопљанка на дебију за Севиљу постиже погодак уз сјајну асистенцију Имобилеа за 4:4.

22.13 - ГОЛ! Кевин Гамеиро сигуран са беле тачке. Судија је досудио најстрожу казну након старта Матјеа над Витолом - 4:3!

21.59 - ГОЛ! Хозе Антонијо Рејес постиже прелеп погодак и смањује предност Барелоне на 4:2.

21.54 - ГОЛ! У стрелце се уписује и Луис Суарез, великих 4:1 за Барсу!

21.31 - Крај првог дела меча, Барселона води против Севиље са 3:1.

21.30 - ГОЛ! Сјајна асистенција Луиса Суареза ка Рафињи коме није било тешко да постигне погодак за вођство Барселоне од 3:1.

21.00 - ГОЛ! Још један слободан ударац, још један погодак. Барса води са 2:1, поново је стрелац Лионел Меси.

20.52 - ГОЛ! Меси већ у седмом минуту доноси изједначење. Још један погодак из слободног ударца, веома сличан голу Севиље.

20.48 - ГОЛ! Севиља од трећег минута води са 1:0, стрелац је Банега из слободног ударца.