Месијева магија одвела Барселону до титуле!

Како оно кажу, “живот пише драме”? Можда, али фудбал их пише чешће. Пре тачно годину дана, 17. маја 2014. године, Атлетико Мадрид је освојио титулу првака Шпаније на Камп Ноу. Данас, дакле 17. маја 2015. године, Барселона је освојила титулу првака Шпаније на “Висенте Калдерону”. Ово је пета титула Блаугране у последњих седам година, иначе 23. у клупској историји.

Фудбалери Барселоне освојили су шампионску титулу у шпанској Примери, пошто су Мадриду победили Атлетико са 1:0, у утамици претпоследњег 37. кола.

Барселона је победила голом Лионела Месија у 65. минуту. То је био Месијев 54. гол у 54 утакмица у сезони, а 41. гол у 37. првенствених утакмица. Уједно, ово је био његов 80. гол на гостовањима у Ла Лиги, чиме је престигао легендарног Уга Санчеса.

Барселона је тако освојила 23. титулу шампиона јер коло пре краја има 93 бода, четири више од другопласираног Реал Мадрида, који је на гостујућем терену победио Еспањол са 4:1.

Атлетико Мадрид, који је ове сезоне бранио титулу, заузима четврто место на табели са 77 бодова.

Меси је освојио седму шампионску титулу, а укупно 22. трофеј са Барселоном. Каталонски клуб ће се ове сезоне борити за још два трофеја - Куп краља против Атлетико Билбаоа и Лиге шампиона против Јувентуса.

Реал је победио захваљујући троструком стрелцу Кристијану Роналду, који је постигао голове у 59. 83. и 90. минуту. То је био његов седми "хет трик" у првенству ове сезоне. Гол за Реал постигао је још Марсело у 79. минуту. Једини погодак за домаће постигао је Кристијан Стуани у 73. минуту.

Реал на другом месту има 89 бодова, а Еспањол заузима девето са 49 бодова.
Валенсија је на свом терену одиграла нерешено 1:1 са Селтом и умањила шансе за освајање трећег места које води у директно у Лигу шампиона. Гости су повели у осмом минуту голом Пабла Ернандеса, а изједначио је аргентински штопер Николас Отаменди у 71. минуту.

Валенсија је четврта на табели са 74 бодова и има три мање од Атлетика, али и само бод више од петопласиране Севиље, која је на свом терену победила Алмерију са 2:1 и тражиће своју шансу у последњем колу да се домогне Лиге шампиона.

У последњем колу биће одлучено ко ће осим Кордобе испасти из лиге. Еибар који је на 18. месту на табели одиграо је 1:1 са Хетафеом, док је претпоследња Алмерија изгубила од Севиље са 1:2.

Еибар и Алмерија имају по 32 бода, а Ла Коруња која је на 17. месту ван зоне испадања, има два бода више захваљујући поеди над Левантеом од 2:0.

Виљареал је победио Малагу са 2:1, а Рајо Ваљекано је истим резултатом победио Кордобу. Атлетик Билбао је победио Елче са 3:2, а Гранада је направила велики корак ка опстанку победом над Реал Сосиједадом од 3:0.

Резултати:

Валенсија - Селта 1:1 (Отаменди 71 - Ернандез 8)
Виљареал - Малага 2:1 (Морено 82, 87 - Дардер 90)
Елцце - Атлетик Билбао 2:3 (Жонатас 32, 45 - Акече 80, Сан Хосе 87, Вилијамс 90+2)
Депортиво - Леванте 2:0 (Лопо 21, Хуанфран 79)
Атлетико Мадрид - Барселона 0:1 (Меси 65)
Сосиједад - Гранада 0:3 (Ел Араби 74, Ибањез 79, Рокина 88)
Кордоба - Рајо Ваљекано 1:2 (Лусо 57 - Баена 21, Бласкез 78)
Еспањол - Реал Мадрид 1:4 (Стуани 73 - Роналдо 59, 83, 90+1, Марсело 79)
Севиља - Алмерија 2:1 (Ибора 65, 70 - Бифума 30)
Хетафе - Еибар 1:1 (Аријас 33 - Борха 36)

Табела: Барселона 93 бода, Реал Мадрид 89, Атлетико Мадрид 77, Валенсија 74, Севиља 73, Виљареал 60, Атлетик Билбао 52, Малага 50, итд.