Чука угасила наде Звезде, Партизан слави титулу

Фудалери Чукаричког победили су на свом терену Црвену звезду са 2:0 у последњој утакмици 27. кола Супер лиге Србије. Голове за Чукарички постигли су Никола Стојиљковић у другом минуту судијске надокнаде времена у првом полувремену, и Игор Матић у 62. минуту.

Звезди су после овог пораза остале само теоретске шансе да одбрани титулу првака Србије, пошто три кола пре краја има осам бодова мање од Партизана, док је Чукарички трећи са 54 бода, четири мање од данашњег ривала.

Чукарички је већ у петом минуту имао велику шансу, када је Никола Стојиљковић главом шутирао са пет метара после центаршута Филипа Стојковића, али је одлично одбранио Предраг Рајковић.

Звезда је након тога имала неколико прилика, углавном преко Александра Катаија, али је добро бранио Немања Стевановић.

Најбољу шансу за црвено-беле Катаи је имао у 43. минуту, када је после додавања Луке Јовића сам изашао пред противнички гол, али је Стевановић добро одбранио. Чукарички је повео у судијској надокнади времена када је Стојковић добро прошао по десној страни. Рајковић је излетео на њега, међутим закаснио је да интервенише, а десни бек "брђана" је проследио лопту до Стојиљковића, који је из прве шутирао и савладао голмана Звезде.

Иако је имао предност Чукарички је и у другом полувремену играо нападачки и могао је да дође до убедљивије победе. Одличну шансу имао домаћин је у 49. минуту када је дефанзивац Саво Павићевић изгубио лопту, која је дошла до Славољуба Срнића, али је његов шут изблокирао Вукашин Јовановић.

Једину шансу у другом полувремену Звезда је имала у 55. минуту, када је, након центаршута Петра Орландића, Катаи шутирао из волеја, а одлично је одбрани Стевановић.

Други гол Чукарички је постигао у 62. минуту, када је Стојковић одлично центрирао с десне стране, а Матић добро реаговао на другој страни и главом савладао Рајковића.

Чукарички је до краја утакмице имао још неколико добрих прилика, али је резултат остао 2:0.

Звезда ће у наредном колу на свом терену дочекати Раднички 1923, а Чукарички ће гостовати Јагодини.

Резултати и стрелци 27. кола Суперлиге:

Чукарички - Црвена звезда 2:0 (Стојиљковић 45+2, Матић 62)

Лалатовић: Чукарички је заслужено победио

Тренер Црвене звезде Ненад Лалатовић рекао је да је Чукарички био бољи и заслужено савладао његов тим.

"У првих 45 минута смо одиграли добро, имали две одличне шансе, али смо правили доста индивидуалних грешака, из којих смо и примили голове. Стојковић је то искористио, добро је убацио први пут лопту, а други пут смо опет погрешили и сами себи загорчали живот. Чукарички је био бољи", рекао је Лалатовић.

Његов колега на клупи чукаричког Владан Милојевић похвалио је своје фудбалере због приказане игре и оствареног резултата.

"Одиграли смо добру утакмицу. Хтели смо да одмеримо снаге против јаког противника. Био је ово прави меч, добар фудбал и показало се да полако сазревамо као екипа. Звезда није искористила своје шансе, ми јесмо. Похвалио бих дисциплину у мом тиму, обезбедили смо математички треће место што нам је и био циљ", рекао је Милојевић и додао да не размишла о финалу Купа против Партизана, који се игра 20. маја на стадиону Црвене звезде.