Само по бод Севиљи и Атлетику, тријумф Малаге

Атлетико није успео да победи Леванте, али ни Севиља није боље прошла у мечу са Селтом у Вигу. Виљареал је на "Мадригалу" био бољи од Елчеа, док је Малага славила у Алмерији.

Фудбалери Левантеа и мадридског Атлетика ремизирали су 2:2 (1:1) у утакмици 36. кола шпанске Примере.

Стрелци за Леванте били су Барал у 32. и Уче у 63. минуту, док су поготке за госте дали Сикера у 35. и Торес у 80. минуту.

Екипа из предграђа Валенсије је овим бодом практично осигурала опстанак у Примери пошто два кола пре краја има пет бодова више од угроженог Депортива, а ремијем не може да буде незадовољан ни Атлетико јер је близу директног пласмана у Лигу шампиона.

Фудбалери Виљареала победили су на свом терену Елче са 1:0. Једини гол на утакмици постигао је Џоел Кембел у 26. минуту.

Српски репрезентативац Антонио Рукавина наступао је од 59. минута за Виљареал, када је у игру ушао уместо Ђованија дос Сантоса.