Звезда у "петој брзини", Партизан убедљив у Новом Саду

Црвена звезда освојила три бода против Рада головима у првом полувремену. Чукаричком само бод у Лучанима, победе ОФК Београда и нишког Радничког. Партизан у дербију кола у Новом Саду савладао Војводину са 4:0.

Фудбалери Црвене звезде победили су на свом терену екипу Рада са 2:0 (2:0) у 26. колу Суперлиге Србије.

Црвено-бели су пред празним трибинама, због инцидената у 148. вечитом дербију, славили головима Петра Орландића у 12. и Луке Јовића у 15. минуту.

Звезда је прилично лако дошла до новог тријумфа и поново има пет бодова заостатка у осносу на Партизан, који је у Новом Саду савладао Војводину са 4:0.

Све је ипак могло да буде доста другачије да је нападач Рада Немања Михајловић већ у првом минуту искористио шансу, али је сам пред голманом Рајковићем погодио стативу.

После тога фудбалери Звезде били су надмоћнији, ређале су се прилике пред голом гостију, али је Радуновић био сјајан. Ипак, у налету од само три минута није успео да спречи два гола Звезде када је Александар Катаи одлично асистирао за поготке Орландића и Јовића.

Тим Ненада Лалатовића је наставио у истом ритму, могао је и убедљивије да победи, али из повољних шанси нису били прецизни Катаи, Дарко Лазовић и Јовић.

Занимљив меч одирали су у Лучанима Младост и Чукарички, који је без победника 2:2. Чукаричани су имала два гола предности преко Обенга Регана и Лукаса Пјасентина, али су упорни домаћи фудбалери изборили реми преко Лазара Јовановића и Партика Фрајдеја, првог стрелца лиге са 13 голова, ако изумемо Петра Шкулетића.

Фудбалерима Радничког из Крагујевца биће потребно чудо да остану у Супер лиги, пошто су данас поражени на Карабурми од ОФК Београда са 2:0 и сада заостају 11 бодова за безбрижним Доњим Сремом, који је без голова у Јагодини.

Бодове вредне опастанка остварио је други Раднички, из Ниша, након што је на свом терену био бољи од Новог Пазара - 3:1.

Резултати и стрелци 26. кола:

Црвена звезда - Рад 2:0 (Орландић 12, Јовић 15)
Јагодина - Доњи Срем 0:0
Младост - Чукарички 2:2 (Л. Јовановић 30, Фрајдеј 68. - Реган 5, Пјасентин 27)
ОФК Београд - Раднички Крагујевац 2:0 (Мицевски 24, М. Јанковић 34)
Раднички Ниш - Нови Пазар 3:1 (Пејчић 19, Марјановић 45, Ашћерић 90. - Ћулум 69. аутогол)
Спартак - Вождовац 0:1 (Обиора 77)
Напредак - Борац 2:1 (Димитров 43, Трујић 80 - Зец 54)
Војводина - Партизан 0:4 (Волков 37, 71, Нинковић 90, Брашанац 90+)

Овако је протекла суперлигашка недеља:

20.57 - Крај у Новом Саду, Партизан је савладао Војводину са 4:0.

20.56 - ГОЛ! Нови погодак за Партизан, стрелац је у надокнадном времену Брашанац.

20.55 - Завршен је меч у Крушевцу, Напредак је савладао екипу Борца са 2:1.

20.54 - ГОЛ! Партизан завршава посао у Новом Саду, стрелац трећег гола за црно-беле је Никола Нинковић у 90. минуту.

20.36 - ГОЛ! Партизан од 71. минута води против Војводине са 2:0, стрелац је поново Волков.

19.53 - Полувремена у Крушевцу и Новом Саду, Напредак - Борац 1:0, Војводина - Партизан 0:1.

19.43 - ГОЛ! Партизан води у Новом Саду од 37. минута, стрелац је Владимир Волков.

19.22 - Завршен је меч у Суботици, Спартак - Вождовац 0:1.

19.06 - Почео је и последњи меч 26. кола, дерби у Новом Саду играју Војводина и Партизан.

19.00 - Почео меч у Крушевцу, где играју Напредак и Борац из Чачка.

18.58 - Завршени су мечеви који су почели од 17 часова, резултати:

Црвена звезда - Рад 2:0
Младост - Чукарички 2:2
ОФК Београд - Раднички КГ 2:0
Раднички Н - Нови Пазар 3:1

17.50 - Пауза је на свим мечевима, осим на утакмици Спартак - Вождовац, која је почела у 17.30.

17.45 - Нишки Раднички је увећао предност против Новог Пазара, баш као и ОФК Београд против Радничког из Крагујевца. Јанковић је био прецизан на Карабурми, а за Раднички је стрелац Марјановић.

17.35 - ОФК је стигао до предности, стрелац је Мицевски. Лукас је увећао предност Чукаричког, али је Младост врло брзо смањила, преко Јовановића.

17.30 - Почео је меч Спартак - Вождовац.

17.25 - Раднички из Ниша је повео против Новог Пазара, голом Пејчића, док Црвена звезда, са два брза гола, Орландића и Јовића, има лепу предност над Радом.

17.10 - Први гол овог поподнева "пао" је у Лучанима, где Чукарички води против Младости, голом Регана.

17.00 - Почело је пет мечева Суперлиге. Играју: Звезда - Рад, Јагодина - Доњи Срем, Младост - Чукарички, ОФК Београд - Раднички Крагујевац, Раднички Ниш - Нови Пазар.