Партизан чува врх, "канонада" Чукаричког

Партизан савладао ОФК Београд са 3:1 и поново има пет бодова предности у односу на другопласирану Црвену звезду после 22. кола Супер лиге. Чукарички декласирао Рад са 7:0. Фудбалери Младости из Лучана у последњим минутима утакмице успели су да матирају Вождовац са 3:2. Нови Пазар након одличне игре славио победу у Јагодини – 3:1.

Фудбалери Партизана су победили екипу ОФК Београда са 3:1 у утакмици 22. кола Супер лиге Србије и тако поново стекли пет бодова предности у односу на Црвену звезду.

Голове за Партизан на данашњем мечу на стадиону Обилића на Врачару, постигли су Андрија Живковић у 15. и 50. минуту и Иван Шапоњић у 62. минуту, док је једини стрелац за ОФК Београд био Дејан Зарубица у 85. минуту.

Екипа Зорана Милинковића је имала иницијативу у првом полувремену, били су црно-бели бољи и агресивнији, али осим гола Живковића нису створили још неку изгледну прилику.

Меч је почео великом шансом за ОФК Београд, Милан Гајић је изашао сам испред Живка Живковића, али је голман Партизана у тој ситуацији изашао као победник.

Партизан је повео у 16. минуту спорним голом Живковића. Саша Илић је са половине терена правовремено упослио Живковића, који је побегао чуварима, изашао сам испред Стефана Чупића и лако га савладао. Међутим, на успореном снимку се видело да је Живковић био у офсајду.

Црно-бели су и у других 45 минута били бољи ривал на терену и користили сваку грешку домаће екипе.

На 2:0 за црно-беле повисио је Живковић својим другим голом на мечу. Нападач Партизана Иван Шапоњић фаулиран је на половини терена, али је судија Владо Глођовић дозволио да се игра настави. Лопта је стигла до Дарка Брашанца, који повукао напред и у ситуацији када је могао и да шутира одлучио се да асистира Живковићу, којем није било нимало тешко да затресе мрежу ОФК Београда.

Шапоњић је у 62. минуту искористио грешку Стефана Јанковића, изашао је сам испред Чупића и повисио резултат на 3:0.

У финишу меча темпо игре је опао, што је екипа са Карабурме искористила и смањила на 3:1. Стрелац за ОФК Београд у 85. минуту био је Дејан Зарубица.

Меч између ОФК Београда и Партизана одигран је стадиону Обилића на Врачару, јер је Омладински стадион у лошем стању, а фудбалери тог тима су на терен изашли носећи транспарент: "Решење за Омладинац – хитно".

Партизан у наредном колу дочекује Младост, док ОФК Београд гостује код Доњег Срема.

Фудбалери Младости из Лучана у последњим минутима утакмице успели су да матирају Вождовац са 3:2 у 22. колу Супер лиге.

Домаћи тим је био доминантан у првом делу меча, а ту супериорност су головима потврдили Саша Јовановић у 6. и Гаврић у 21. минуту. Ова велика предност, међутим, истопила се пошто је Обиора у 37. минуту смањио на 2:1, а онда је у 50. искористио грешку одбране домаћих и изједначио на 2:2.

Фрајдеј је пресудио у 90. минуту после велике доманиције домаћих, када је сјајним шутом са 19 метара затресао мрежу гостију за коначну победу – 3:2.

Нови Пазар је изненадио домаћу Јагодину победом од 3:1. Победу су гостима донели Владимир Радивојевић у 23. минуту, капитен домаћих Данијел Михајловић аутоголом у 82. и Кецап у 90, док је стрелац за Јагодину био Милан Ђурић из пенала у 75. минуту.

Ово је била десета победа Пaзараца, која их је оставила у самом врху табеле, на петом месту.

Фантастични Чукарички у последњој утакмици 22. кола до врха је напунио мрежу Рада за најубедљивији тријумф сезоне – 7:0.

Око хиљаду гледалаца пратило је меч на Бановом брду, а сјајну партију поново је пружио искусни капитен Матић, који је био и стрелац једног из праве канонаде голова – у 20. минуту, којом је изрешетана мрежа Рада.

Његов шут је у 58. минуту ка сопственој мрежи скренуо Гњатић. Блистао је и Стојиљковић, који два пута погодио у мету – у 11. и 90. минуту. У дугачку листу стрелаца уписали су се и Рендулић у 6, Срнић у 71. и Тодоровић у 83. минуту.

Милановић: Почишћени смо, Чукарички бољи од "вечитих"

Тренер Рада Милан Милановић изјавио је да ни у најгорим сновима није очекивао пораз од 7:0 на Бановом брду.

"Почишћени смо, ово нисам доживео у каријери. Надао сам се да можемо да одиграмо као против Партизана, калкулисао сам да можемо да изгубимо са два до три гола разлике, али ово нисам ни у најгорим сновима очекивао. Игра Чукаричког је нешто најбоље што сам гледао у нашој лиги, боље од Звезде и Партизана", рекао је Милановић на конференцији за медије.

Тренер Чукаричког Владан Милојевић захвалио се колеги на лепим речима и истакао да је вечерашњи меч био специфичан, јер је његовој екипи све полазило "за ногом", а противнику ништа.

"Надали смо се уочи меча било каквој победи и то бисмо потписали. Знали смо да је Рад овог пролећа добио све утакмице, осим против Партизана, и да је освојио највише бодова. Добро смо отворили меч, касније је све функционисало, али ово никако не умањује квалитет Радове екипе и рад тренера Милановића. Сутра је нови дан", истакао је Милојевић.

Ток мечева:

20.00 - Готов је меч на Бановом брду, Чукарички је декласирао Рад резултатом 7:0.

19.44 - Потпуна катастрофа "грађевинара" на Брду – 6:0, стрелац Тодоровић у 83. минуту.

19.30 - ГОООЛ – 5:0! У стрелце се уписао и Славољуб Срнић.

19.15 - Нови гол у мрежи Радуновића, овога пута га је савладао његов саиграч Гњатић – 4:0

18.47 - Полувреме на Бановом брду, убедљива предност домаћина – 3:0

18.21 - Гоол, поново у мрежи Рада – 3:0. Неумољив је био Матић.

18.12 - Гоол. Чукарички води са 2:0. Мрежу је застресао Стојиљковић у 11. минуту

18.06 - Гоол. Чукарички води против Рада са 1:0. Стрелац је био Рендулић у 6. минуту.

18.00 - Почео је меч између Чукаричког и Рада.

17.53 - Крај меча на Врачару. Партизан је савладао ОФК Београд са 3:1.

17.44 - ГООЛ! ОФК Београд смањује предност Партизана на 3:1. Стрелац је Зарубица у 85. минуту.

17.20 - Крај мечева у Јагодини и Лучанима, резултати: Младост–Вождовац 3:2, Јагодина – Нови Пазар 1:3.

17.17 - ГООЛ за Партизан, 3:0. Стрелац је био Шапоњић у 63. минуту.

17.16 - Гоол. Нови Пазар повећава на 3:1 против Јагодине. Стрелац је Кецап у 91. минуту.

17.15 - Гоол! Младост постиже погодак у 90. минуту и сада води са 3:2 против Вождовца. Стрелац је био Фрајдеј.

17.11 - ГОООЛ за Партизан, поново Живковић! Резултат је сада 0:2, у 50. минуту меча.

17.08 - Гоол. Нови Пазар поново води у Јагодини. Аутогол Михајловића у 81. минуту.

17.05 - Настављен је меч на Врачару.

17.00 - Гоол. Јагодина постиже погодак за изједначење против Новог Пазара, 1:1. Стрелац је био Ђурић у 75. минуту из једанаестерца.

16.48 - Полувреме на Врачару, ОФК Београд – Партизан 0:1.

16.38 - Гоол. Вождовац је изједначио против Младости, 2:2. Стрелац је био Обиора у 49. минуту.

16.32 - Почело је друго полувреме у Лучанима и Јагодини.

16.17 - Полувреме, резултати: Младост–Вождовац 2:1, Јагодина – Нови Пазар 0:1.

16.16 - Гоол. Партизан води против ОФК Београда са 1:0. Стрелац је Андрија Живковић у 16. минуту.

16.08 - Гоол. Вождовац је смањио предност Младости на 2:1. Стрелац је Обиора у 36. минуту

16.00 - Почео  је меч на Врачару, играју ОФК Београд и Партизан.

15.53 - Гоол! Младост повећава предност на 2:0. Стрелац је Гаврић у 21. минуту.

15.52 - Гоол! Нови Пазар води против Јагодине са 1:0. Стрелац је био Радивојевић у 20. минуту.

15.40 - Гоол! Младост води против Вождовца са 1:0. Стрелац је био Јовановић у 5. минуту.

15.30 - Почеле су утакмице у Јагодини и Лучанима, играју: Јагодина – Нови Пазар и Младост–Вождовац.