Минималац Звезде против Напретка

Црвена звезда наставља поход за Партизаном, у 20. колу Супер лиге на свом стадиону савладала екипу Напретка са 1:0. Рад и ОФК Београд славили на домаћем терену, Нови Пазар у гостима. Чукарички и Партизан у недељу играју дерби меч кола.

Фудбалери Црвене звезде наставили су шампионску трку са Партизаном, пошто су у Београду победили Напредак са 1:0 (1:0) у 20. колу Суперлиге.

Црвена звезда је овим тријумфом пришла на само бод заостатка за водећим Партизаном, који у недељу гостује Чукаричком на Бановом брду.

Једини гол за тим Ненада Лалатовића постигао је Дарко Лазовић у 35. минуту после прекида.

Црвено-бели су теже него што се очекивало дошли до три бода, нису бриљирали, али су успели да се реванширају Напретку за реми из првог дела сезоне који је у Крушевцу завршен без голова - 0:0.

Гости су имали своје шансе, али не и снаге да савладају распложеног голмана Предрага Рајковића.

Утакмицу на стадиону "Рајко Митић" присуствовали су кошаркаши Црвене звезде, који су дешавања на терену посматрали са западне трибине.

У другом мечу одиграном у вечерањем термину Раднички је у Нишу одиграо 1:1 са Војводином.

Фудбалери Новог Пазара, ОФК Београда и Рада победили су у утакмицама 20. кола Супер лиге, док је тријумф коначно забележио и Раднички 1923.

Раднички је са 2:1 на свом терену савладао Вождовац, головима Дејана Миљуша у 11. и Драгана Милосављевића у 70. минуту, док је пораз београдског клуба ублажио Никола Караклајић у 92.

Клуб из Крагујевца победио је други пут у пролећном делу првенства, али је и даље последњи на првенственој табели са 14 бодова, четири мање од Вождовца, који је на 15. месту.

Рад се опоравио од пораза од Партизана у прошлом колу након одличног победничког низа на почетку другог дела шампионата и као домаћин на Бањици савладао Доњи Срем са 2:0.

Стрелац првог поготка био је капитен Бранислав Милошевић у 48. минуту, док је Милош Јосимов постигао аутогол у 67.

Београдски клуб је седми са 28 бодова, једним мање од ОФК-а, а два од Новог Пазара.
ОФК је био сигуран на Карабурми, где је тријумфовао над Борцем голом Златка Лишчевића у 57. минуту.

Важну победу забележио је и Нови Пазар, који је са 3:1 у Лучанима савладао домаћу Младост.

Голове за Пазарце дали су Бруно Матос у петом, Владимир Радивојевић у 61. и Предраг Павловић из пенала у 68. минуту. Стрелац за домаћина био је Предраг Живадиновић у 12.

Резултати и стрелци 20. кола:

ОФК Београд - Борац Чачак 1:0 (Лишчевић 57)

Младост Лучани - Нови Пазар 1:3 (Живадиновић 12. - Матос 5, Радивојевић 61, Павловић 68. пенал)

Рад - Доњи Срем 2:0 (Милошевић 48, Јосимов аутогол 67)

Раднички Крагујевац - Вождовац 2:1 (Миљуш 11, Миловановић 70. - Караклајић 90)

Раднички Ниш - Војводина 1:1 (Марјановић 6 - Гаћиновић 58)

Црвена звезда - Напредак 1:0 (Лазовић 35)

Овако је протекла суперлигашка субота:

19.58 - Крај на Маракани, Црвена звезда је савладала Напредак са 1:0 и наставила потеру за Партизаном.

18.55 - Завршен меч у Нишу, Раднички - Војводина 1:1.

18.50 - Полувреме у Београду, Црвена звезда води против Напретка са 1:0, голом Дарка Лазовића у 35. минуту.

18.00 - Почео је и последњи меч данашњег програма, на Маракани играју Црвена звезда и Напредак.

17.50 - Полувреме у Нишу, Раднички против Војводине води са 1:0.

17.00 - Почео меч у Нишу, играју Раднички и Војводина.

16.30 - Завршени први мечеви 20. кола Супер лиге: Младост Лучани - Нови Пазар 1:3, ОФК Београд - Борац Чачак 1:0, Рад - Доњи Срем 2:0, Раднички Крагујевац - Вождовац 2:1.

15.20 - Полувремена: Младост Лучани - Нови Пазар 1:1, ОФК Београд - Борац Чачак 0:0, Рад - Доњи Срем 0:0, Раднички Крагујевац - Вождовац 1:0.

14.30 - Почели први мечеви 20. кола Супер лиге. Састају се: Младост Лучани - Нови Пазар, ОФК Београд - Борац Чачак, Рад - Доњи Срем, Раднички Крагујевац - Вождовац.