Бајерн сигуран, коначно славио и Дортмунд

Фудбалери Борусије из Дортмунда савладали су на гостовању екипу Фрајбурга са 3:0 (1:0) у утакмици 20. кола немачке Бундеслиге, док је Бајерн славио против Штутгарта резултатом 2:0.

Дортмунд је прекинуо низ од пет утакмица без победе и коначно освојио сва три бода, која ће му значити у борби за опстанак у елитном такмичењу.

"Милионере" су до тек петог тријумфа у првенству предводили Ројс у деветом и Аубамејнаг у 57. и 72. минуту.

Бајерн је са 2:0 победио на страни Штутгарт и показао да су пораз и реми на старту другог дела сезоне били пролазна криза.

Стрелци за тим Пепа Гвардиоле били су Арјен Робен у 41. и Давид Алаба у 51. минуту након добро изведеног слободног ударца.

Победу је остварио и другопласирани Волфсбург, који је головима Доста и Де Брујнеа сломио отпор Хофенхајма.