"Михина" Сампдорија – "Декијев" Удинезе 2:2

Фудбалери Сампдорије и Удинезеа одиграли су у Ђенови нерешено 2:2 (1:2) у утакмици 16. кола Серије А. Кјеву градски дерби против Вероне, "виоли" само бод против Емполија. Интер ишчупао бод против Лација.

Сампдорија је после ремија са Јувентусом (1:1) одиграла још један меч без победника, а мало је недостајало да остане празних руку.

Удинезе је у првом полувремену направио преокрет за вођство од 2:1, а екипа Синише Михајловића је изједначила резултат 15 минута после одмора.

Сампдорија је овим ремијем поново преузела четврто место на тебели, док је Удинезе на деветој позицији.

Српски репрезентативац Жељко Бркић преседео је утакмицу на клупи Удинезеа, а у завршници сусрета помоћник Андрее Страмачонија, Дејан Станковић, искључен је због бурних протеста код судије.

Фјорентина није успела да у Фиренци савлада Емполи (1:1), а узбудљиво је било у Бергаму, где су Аталанта и Палермо одиграли 3:3.

Једине победе остварили су Кјево и Торино. Кјево је у градском дербију као гост савладао Верону уз дискутабилан гол Палоскија (1:0), док је Торино савладао Ђенову уз два гола Глика (2:1).

Фудбалери Интера и Лација играли су у Милану нерешено 2:2, у последњој утакмици 16. кола.

Тим Роберта Манчинија ишчупао је бод, јер је Лацио, захваљујућиАндерсону имао два гола предности на полувремену.

Чинило се да бодови сигурно одлазе у Рим, али су нероазури у наставку заиграли много боље и ангажованије. Ковачић је лепим голом смањио предност ривала, а Паласио поставио коначан резултат десетак минута пре краја.

Српски интернационалац Здравко Кузмановић одиграо је целу утакмицу у дресу домаћина, Немања Видић поново је преседео на клупи, док је Филип Ђорђевић у гостујућем саставу играо од 56. минута.

Резултати и стрелци 16. кола Серије А:

Аталанта – Палермо 3:3 (Денис 40. пенал, 76, Моралес 55 – Ригони 6, Васкез 16, 45+1)
Фјорентина – Емполи 1:1 (Варгас 44 – Тонели 57)
Сампдорија – Удинезе 2:2 (Обијанг 15, Габијадини 60 – Геијо 31, Данило 34)
Торино – Ђенова 2:1 (Глик 52, 64 – Фалке 45)
Верона – Кјево 0:1 (Палоски 81)
Интер – Лацио (Ковачић 66, Паласио 80 - Андерсон 2, 37 )