Први пораз Валенсије, Севиља иза Барсе!

Екипа из Галиције заблистала и победила фаворизованог ривала (3:0) у осмом колу шпанске Примере. Фудбалери мадридског Атлетика победили су на свом терену екипу Еспањола са 2:0 (1:0). Севиља раздвојила Барсу и Реал.

У недељном матинеу Атлетико је на свом Калдерону победио екипу Еспањола са 2:0.

Голове за екипу тренера Дијега Симеонеа постигли су Португалац Тијаго у 43. и Марио Суарез у 71. минуту.

Атлетико се након пораза од Валенсије (3:1) у прошлом колу вратио на победнички колосек, а победа је могла да буде убедљивија да је нападач Марио Манџукић искористио неколико добрих шанси.

Фудбалери Депортива савладали су у Ла Коруњи екипу Валенсије са 3:0.

Повратник у Примеру коначно је разгалио навијаче и одличном игром на убедљив начин срушио фаворизоване госте.

Тим из Галиције већ на полувремену стекао је сигурну предност и у наставку још једним голом потврдио тријумф за другу победу ове сезоне, којом је побегао из опасне зоне, док је Валенсија претрпела први пораз у досадашњем делу такмичења.

Фудбалери Севиље савладали су у Елчеу истоимену домаћу екипу са 2:0 и са нова три бода преузели друго место на табели шпанске Примере.

Клуб из Андалузије зналачки је одиграо утакмицу осмог кола. Добром тактиком у првом полувремену умирио је неугодни домаћи тим, да би у наставку кренуо ангажованије и са два гола рутински дошао до успеха.

Севиља је забележила шесту победу ове сезоне, прескочила Реал Мадрид и сада заостаје само три бода за водећом Барселоном, док је Елче петим поразом остао међу угроженим клубовима.