Тотенхем „на мишиће", Динамо сигуран у Румунији

Преокретом у последњих 16 минута игре, Тотенхем је дошао до победе против АЕЛ-а из Лимасола. Динамо из Загреба славио у Румунији против Петролула. Лион поражен на "жерлану" од Астре. Голеада у Сарајеву, победа Менхенгладбаха.

Квалификације за Лигу Европа нису донеле већа изненађења, али су се фаворити поштено намучили како би дошли до победа.

Екипа Тотенхема савладала је борбени АЕЛ из Лимасола са 2:1, иако је губио до 74. минута.

Адриан је довео Кипране у вођство у 14. минуту, а за преокрет „певаца" побринули су се Роберто Солдадо и Хари Кејн головима у 74, односно 80. минуту.

Загребачки Динамо није имао већих проблема у Румунији против Петролула, који је пружао отпор све до 80. минута.

Дуље Чоп је довео Динамо у вођство у 29. минуту, а изједначио је Тамуз у самом финишу првог дела игре. Другим голом на мечу, Чоп је донео предност гостима у 80. минуту, а поведу је потврдио резервиста Мачадо у надокнади времена, у којој је Петролул остао са играчем мање, пошто је директан црвени картон зарадио Алвес.

Највеће изненађење ове вечери приредио је Лион, који је поражен од румунске Астре са 2:1 на „Жерлану".

Француска екипа је повела голом Стеда Малбранка у 25. минуту, али је румунски тим славио на крају, захваљујући головима Фатаија и Будескуа из пенала.

Борусија из Менхенгладбаха је гостовала у Сарајеву, и славила у изузетно занимљивој утакмици са 3:2.

Хан је довео госте у вођство у 11. минуту, али је Пузигаћа изједначио у 26. Да немачка екипа оде на одмор са голом предности, побринуо се Хргота у 41. минуту.

Дуљевић је донео наду Сарајеву да може да савлада звучног противника, али је Хргота новим голом донео победу Борусији.