Почела фудбалска Суперлига!

Црвена звезда успешно почела одбрану титуле савладавши Раднички са 2:0. Победе забележили Нови Пазар и суботички Спартак. Чукарички славио у Крушевцу, реми у Јагодини. Партизан у недељу на Врачару игра против Вождовца, Војводина дочекује ОФК Београд.

Фудбалери Новог Пазара победили су на свом терену екипу Рада са 1:0 у првом колу Суперлиге Србије, а истим резултатом Спартак је у Суботици славио против крагујевачког Радничког.

Стрелац јединог поготка на утакмици у Новом Пазару био је Адмир Кецап већ у четвртом минуту.

Мечу у Новом Пазару нису могли да присуствују гостујући навијачи из безбедносних разлога, што је у петак довело до оштре јавне полемике челника два клуба.

Суботички Спартак је до сва три бода на премијери против Радничког дошао захваљујући поготку Милорада Балабановића у 74. минуту.

Црвена звезда је головима капитена Ненада Милијаша у финишу првог полувремена савладала нишки Раднички са 2:0 и тако успешно почела одбрану шампионске титуле.

Јагодина је на свом терену играла нерешено 1:1 против Младости, иако је у финишу меча имала играча више, док је Чукарички са 2:0 славио у Крушевцу против Напретка.

Гости су дошли до победе, а домаћи фудбалер Бојан Божовић није искористио чак два пенала на мечу, а после другог промашаја намерно је ударио противничког играча и зарадио црвени картон.

У последњем мечу дана, Борац је на свом терену савладао Доњи Срем са 2:0.

Резултати и стрелци:

Нови Пазар - Рад 1:0 (Кецап 4)

Спартак - Раднички Крагујевац 1:0 (Балабановић 74)

Црвена звезда - Раднички (Н) 2:0 (Милијаш 43, 45)

Јагодина - Младост 1:1 (Шушњар 11 - Адамовић 76 п.)

Напредак - Чукарички 0:2 (Павловић 53, Миросављевић 90)

Борац - Доњи Срем 2:0 (Мутавџић 64, 86)

Вождовац - Партизан (17)

Војводина - ОФК Београд (19)

Овако је протекао први суперлигашки дан:

22.23 - Завршен је и последњи меч дана, Борац је на свом терену савладао Доњи Срем са 2:0.

21.53 - Завршена још два меча првог кола Суперлиге: Јагодина - Младост 1:1 и Напредак - Чукарички 0:2.

21.30 - Завршен меч на Маракани, Звезда је савладала Раднички из Ниша са 2:0.

21.20 - Полувреме у Чачку, Борац - Доњи Срем 0:0.

20.48 - Полувремена на мечевима Јагодина - Младост 1:0 и Напредак - Чукарички 0:0.

20.30 - Почео и последњи меч дана, у Чачку се састају Борац и Доњи Срем.

20.21 - Блицкриг црвено-белих у финишу првог полувремена. Поново је Милијаш стрелац, овога пута после одлично изведеног слободног ударца. Полувреме на Маракани.

20.18 - Црвена звезда долази до предности у 43. минуту. Милијаш је стрелац, иако је лопта на путу до гола закачила Љубинковића и преварила голмана Филиповића.

20.00 - Почели мечеви Јагодина - Младост и Напредак - Чукарички.

19.35 - Почео меч на Маракани између Црвене звезде и Радничког из Ниша.

19.25 - Завршена прва два меча новог фудбалског шампионата: Нови Пазар - Рад 1:0 и Спартак - Раднички (К) 1:0.

18.20 - Полувремена на првим мечевима Суперлиге: Нови Пазар - Рад 1:0 и Спартак - Раднички (К) 0:0.

17.32 - Мечевима Нови Пазар - Рад и Спартак - Раднички почело је такмичење у Суперлиги Србије. Од 19.30 играју Црвена звезда - Раднички Ниш а од 20.00 Јагодина - Младост и Напредак - Чукарички. Меч Борац - Доњи Срем игра се од 20.30 часова.