Борба се наставља - победе "вечитих"

Утакмицама 24. кола настављено такмичење у Суперлиги Србије. Ненад Милијаш евроголом донео нову победу Црвеној звезди. Партизан на свом стадиону са 2:0 савладао Јагодину. Важне победе Рада и ОФК Београда. Војводина преокренула у Ужицу, минималац Нишлија.

Фудбалери Звезде у Новом Пазару забележили 14. узастопну победу, пошто су фантастичним поготком Ненада Милијаша савладали Нови Пазар са 1:0.

Једини гол виђен је у 17. минуту, када је капитен црвено-белих феноменално извео слободан ударац и савладао голмана домаћих Шимића.

У другом полувремену, Дарко Лазовић није искористио најстрожу казну, Шимић је одлично реаговао, али домаћи тим није имао снаге да озбиљније угрози гол Бајковића, па је Звезда забележила нову победу.

Меч у Новом Пазару протекао је без већих инцидената на терену и око њега, а утакмици су присуствовали и навијачи Црвене звезде, који су били под јаким обезбеђењем припадника министарства унутршњих послова.

Фудбалери Партизана савладали су у Београду екипу Јагодине са 2:0, па су на табели Суперлиге Србије задржали три бода заостатка за водећом Црвеном звездом.

Црно-бели су до важних бодова дошли бољом игром у другом полувремену, када су постигли оба гола, а мрежу су затресли капитен Саша Илић и Петар Шкулетић.

Веома значајне бодове у борби за опстанак освојио је Рад код куће победом над екипом Јавора (1:0) и ОФК Београд у Крагујевцу, где је славио победу против домаћег Радничког са 3:1.

Фудбалери Спартака победили су данас у Суботици екипу београдског Вождовца са 1:0 у првој утакмици 24. кола Суперлиге Србије.

Стрелац јединог поготка на утакмици био је бивши репрезентативац Србије Весељко Тривуновић у 23. минуту.

Чини се да је овом победом, седмој у Суперлиги, екипа Спартака у великој мери пребринула бриге око опстанка у елитном такмичењу.

Фудбалери Војводине после преокрета су као гости у Ужицу победили екипу Слободе са 2:0. Слобода је повела преко Тијага Галваа у 33. минуту, а победу гостима су донели Енвер Аливодић у 37. и Јован Стојановић у 75.

Чукарички је задржао треће место победом код куће над Доњим Сремом са 3:1. Голове за Чукарички постигли су Славољуб Срнић у 36, Игор Матић у 46. и Ненад Миросављевић у 73. минуту. Стрелац за екипу из Пећинаца био је Ђуро Зец у 50.

Раднички из Ниша је као домаћин савладао Напредак са 1:0 голом Ивана Пејчића у 23. минуту.

Резултати утакмица 24. кола:

Спартак - Вождовац 1:0 (Тривуновић 23)
Нови Пазар - Црвена звезда 0:1 (Милијаш 17)
Рад - Јавор 1:0 (Луковић 44.п)
Раднички 1923 - ОФК Београд 1:3 (Тинтор 27 - Чавриж 8, Дражић 48, Мицевски 69)
Партизан - Јагодина 2:0 (Илић 54, Шкулетић 78)
Чукарички - Доњи Срем 3:1 (Срнић 36, Матић 45, Миросављевић 73 - Зец 50)
Раднички Ниш - Напредак 1:0 (Пејчић 23)
Слобода - Војводина 1:2 (Галвао 33 - Аливодић 37, Стојановић 75)

Овако је протекао суперлигашки четвртак:

20.28 - Завршени и преостали мечеви Супер лиге: Чукарички - Доњи Срем 3:1, Раднички (Н) - Напредак 1:0 и Слобода - Војводина 1:2.

20.06 - Преокрет у Ужицу, Војводина голом Стојановића против Слободе води са 2:1.

20.04 - Чукарички, чини се, оверава победу против Доњег Срема. Стрелац трећег гола за домаће је Ненад Миросављевић, Чукарички Доњи Срем 3:1.

20.00 - Завршен меч у Београду, Партизан је са 2:0 савладао екипу Јагодине, головима Илића и Шкулетића, чиме је наставио борбу са Црвеном звездом за титулу шампиона.

19.43 - ГОООЛ! Партизан води са 2:0 против Јагодине, стрелац је Шкулетић у 77. минуту. Одличан центаршут Вулићевића са десне стране високи нападач је спровео у мрежу Ђуричића.

19.42 - Доњи Срем смањује резултат на Бановом Брду на 2:1, стрелац је Ђуро Зец у 50. минуту.

19.20 - Полувремена на мечевима који су почели од 18:30: Чукарички - Доњи Срем 2:0, Раднички (Н) - Напредак 1:0 и Слобода - Војводина 1:1.

19.18 - ГОООЛ! Капитен - капитенски! Саша Илић у 53. минуту доноси предност црно-белима. Лука је центрирао са десне стране, Шкулетић главом проследио лопту на другу стативу, где је спремно дочекао Илић и постигао нови погодак за Партизан.

19.16 - Нови погодак за Чукарички, који од 43. минута голом Матића води против Доњег Срема са 2:0.

19.11 - Чукарички голом Славољуба Срнића води против Доњег Срема са 1:0, у финишу првог полувремена.

19.07 - Води и Слобода против Војводине од 35. минута сусрета. Само три минута касније, "лале" стижу до изједначења, Слобода - Војводина 1:1. Стрелци су Галвао за домаћи, а Аливодић за гостујући тим.

18.55 - Раднички у Нишу води против Напретка са 1:0 од 23. минута, стрелац је Пејчић.

18.54 - Полувреме на стадиону Партизана, у првих 45 није било голова. Црно-бели нападају, имали су неколико добрих прилика за гол, али егзекуција је изостала.

18.35 - Почела и последња три меча 24. кола: Чукарички - Доњи Срем, Раднички (Н) - Напредак и Слобода - Војводина.

18.10 - Почео меч у Београду, Партизан дочекује екипу Јагодине.

17.59 - Завршено и у Крагујевцу, ОФК Београд славио против Радничког са 3:1 и изашао из зоне која догодине води у нижи ранг такмичења.

17.57 - Завршен меч и на Бањици, Рад савладао екипу Јавора са 1:0 и освојио важна три бода у борби за опстанак. Стрелац јединог гола био је Луковић са беле тачке у финишу првог полувремена.

17.56 - Завршен меч у Новом Пазару, Звезда забележила 14. узастопну победу, савладавши домаћу екипу голом Ненада Милијаша.

17.37 - ОФК Београд стиже до убедљиве предности у Крагујевцу, води са 3:1 против Радничког. Стрелац је Мицевски у 69. минуту.

17.22 - Прекид у Новом Пазару. Навијачи домаћих не дозвољавају Дарку Лазовићу да изведе корнер. Ипак, после два минута паузе, утакмица је настављена.

17.19 - Звезда у 60. минуту пропушта велику прилику да удвостручи предност. Арифовић је оборио Печника у свом казненом простору, судија Јованетић показао на белу тачку, али је голман Шимић одбранио ударац са 11 метара Дарку Лазовићу.

17.14 - Нови погодак у Крагујевцу, ОФК Београд поново води против Радничког, резултат је 2:1. Гол је постигао Дражић.

17.05 - Почела друга полувремена на мечевима Супер лиге.

17.00 - Завршен први меч 24. кола, Спартак у Суботици савладао екипу Вождовца са 1:0.

16.53 - Полувремена и на осталим мечевима Супер лиге: Рад води против Јавора са 1:0, док Раднички (К) и ОФК Београд играју 1:1.

16.51 - Полувреме у Новом Пазару, Звезда води 1:0. Црвено-бели бољи ривал, домаћи у финишу полувремена имали благу иницијативу, али без резултата.

16.50 - У финишу првог полувремена, Рад долази до предности против Јавора. Стрелац је Луковић.

16.48 - Мало узбуђења у Новом Пазару. Ипак, најбољу прилику у првом полувремену домаћи имају у 45. минуту, али је после изведеног корнера капитен Кецап био непрецизан.

16.32 - Изједначење у Крагујевцу, Раднички - ОФК Београд 1:1.

16.20 - ГОООЛ! Фантастичним поготком из слободног ударца, Ненад Милијаш доноси предност Звезди у Новом Пазару. Играо се 17. минут утакмице.

16.15 - Гол у Крагујевцу, ОФК Београд води против Радничког са 1:0 од деветог минута. Стрелац је Чаврић.

16.09 - Навијачи Црвене звезде ушли на стадион у Новом Пазару.

16.00 - Почињу још три утакмице 24. кола Супер лиге. Нови Пазар у дерби мечу дочекује Црвену звезду, Рад игра против Јавора, док Раднички у Крагујевцу дочекује екипу ОФК Београда.

15.50 - Полувреме у Суботици, голом Весељка Тривуновића Спартак од 23. минута води пртив Вождовца са 1:0.

15.00 - Почео први меч дана, у Суботици се састају Спартак и Вождовац.