Јуве не стаје, преокрет Михине Сампдорије

Фудбалери Јувентуса победили су Фиорентину у Торину са 1:0 и тако наставили пут ка одбрани титуле првака Италије. Сампдорија преокретом до победе над Ливорном од 4:2, Крстичић стрелац. У дербију кола, Наполи савладао Рому минималним резултатом.

Победом над Фиорентином од 1:0, актуелни шампион Италије Јувентус наставио је сигуран пут ка одбрани "Скудета".

Једини гол на утакмици постигао је Квадво Асамоа у 42. минуту, после соло акције и одличног шута са око 15 метара лево искоса.

Ово је била 14. победа Јувентуса код куће којом су повећали предност на табели у односу на другопласирану Рому на 14 бодова.

Римски Лацио је претрпео пораз код куће против Аталанте - 0:1, а стрелац је био Моралес у 60. минуту.

Сампдорија је после шокантног вођства Ливорна од 2:0 - головима Мбаје у 19. и 27. минуту, преокренула ток меча у другом полувремену, и на крају очитала лекцију гостима за коначних 4 :2.

Голове за Михајловићев тим постигли су Крстичић у 49, Ђакерини аутоголом у 53, Окака Чуку у 68. и Габјадини у 72. минуту.

Дерби кола, одигран на стадиону Сан Паоло у Напуљу, припао је домаћем тиму. Једини погодак на мечу, којим су обезбеђена три изузетно важна бода за екипу из града под Везувом, постигао је Хозе Марија Каљехон, у самом финишу.

Резултати:

Јувентус - Фиорентина 1:0 (Асамоа 42)

Болоња - Сасуоло 0:0

Кјево - Ђенова 2:1 ( Палоши 5, 90. пенал - Ђилардино 89 )

Интер - Торино 1:0 (Паласио 30)

Лацио - Аталанта 0:1 ( Моралес 60)

Парма - Верона 2:0 (Бјабани 20, Скелото 90)

Сампдорија - Ливорно 4:2 ( Крстичић 49, Ђакерини 53. аутогол, Стефано Окака Чуку 68, Габјадини 75 - Мбаје 19, 27

Наполи - Рома 1:0 (Каљехон 81)

Табела: Јувентус 72 бодова, Рома 58, Наполи 55, Фиорентина 45, Интер 44, Парма 43, Верона 40...