Синиша испустио победу, Интер газда у Милану!

Сампдорија ремизирала на свом стадиону против Парме. Интер голом Паласија победио Милан. Рома силовита против Катаније, баш као и Јувентус у Бергаму против Аталанте. Фиорентина победила Сасуоло минималним резултатом. Верона без милости против Лација.

Фудбалери Јувентуса и Роме остварили су сигурне победе, док је Сампдорија код куће стигла само до бода, у утакмицама 17. кола италијанске Серије А.

Алтуелни шампион након одличне игре у другом полувремену славио је у Бергаму против Аталанте (4:1), Рома је код куће почистила Катанију (4:0), а Сампдорија је испустила победу победу против Парме (1:1).

Екипа Синише Михајловића повела је у Ђенови у финишу првог дела сусрета, али је Парма двадесет минута после одмора изједначила и до краја сачувала заслужен реми.

Од српских интернационалаца свих 90 минута одиграли су Адем Љајић (Рома), Ненад Крстичић (Сампдорија) и Ненад Томовић (Фиорентина), док је Бошко Јанковић у победи Вероне против Лација (4:1) преседео на клупи.

Фудбалери Интера победили су као домаћини екипу Милана са 1:0 у дерби утакмици 17. кола италијанске Серије А.

Интер је тако забележио шести тријумф у последњих седам окршаја са Миланом, уз један реми.

Градски дерби града Милана решен је у 86. минуту, а стрелац јединог гола на утакмици био је Родриго Паласио, који је са пет метара петом савладао Кристијана Абијатија.

Интеру је то била прва победа после четири утакмице у шампионату, док је Милан забележио шести пораз у Серији А.