Бајерн победио, Дортмунд посустаје

Бајерн рутински савладао екипу Аугсбурга са 3:0, Борусија поражена у Волфсбургу са 2:1. Голеада у Леверкузену: Бајер - Хамбургер 5:3. Шалке сигуран код куће, Херта славила у гостима.

Фудбалери Бајерна савладали су у Минхену екупу Аугсбурга са 3:0, док је Борусија Дортмунд поражена на гостовању Волфсбургу (2:1), у утакмицама 12. кола немачке Бундес лиге.

Актуелни немачки и европски шампион је захваљујући неочекиваном киксу највећег ривала учврстио вођство на табели и сада има четири бода предности над Борусијом.

Сусрет на Алијанц арени одлучен је већ у првом полувремену, када су мрежу Аугсбурга затресли Жером Боатенг и Рибери, а Баварци су у наставку рутински сачували вођство за 10. првенствену победу.

Борусија је у Волфсбургу повела у завршници првог дела меча и чинило се да јој нови успех неће измаћи, међутим, домаћин је у наставку заиграо одлично и преокретом изборио вредан тријумф.

Станфардни дефанзивац Дортмунда Невен Суботић замењен је у финишу полувремена због повреде.

Права голеада виђена је на мечу Бајер Леверкузен - Хамбургер (5:3), а слично је било и у Хофенхајму, где је берлинска Херта однела сва три бода (3:2).

Резултати:
Бајерн Минхен - Аугсбург 3:0 (ЗЗ. Боатенг 5, Рибери 42, Милер 90+5 пенал)
Шалке - Вердер 3:1 (К.П. Боатенг 64, 85, Фарфан 90+1 - Крос 22)
Бајер Леверкузен - Хамбургер 5:3 (Сон 9, 16, 55, Кислинг 72, Кастро 89 - Бајстер 23, Ласога 49, 74)
Волфсбург - Борусија Дортмунд 2:1 (Родригез 56, Олић 69 - Ројс 45+2)
Хофенхајм - Херта 2:3 (Салиховић 70. пенал, 81 - Бен Хатира 13, Рамос 53. пенал, 84)

Од 18.30 сати играју Борусија Менхенгладбах и Нирнберг.

Сутра се састају Мајнц - Ајнтрахт Франкфурт и Фракбург - Штутгарт.

Одиграно у петак: Хановер - Ајнтрахт Брауншвајг 0:0.