Баварци наставили серију

Екипа Бајерна забележила седму победу у Бундеслиги и вратила се на њено чело. Дортмунд победом задржао друго место. Важна победа Шалкеа у Брауншвајгу.

Фудбалери Бајерна савладали су данас у Минхену екипу Мајнца са 4:1 и седмом победом ове сезоне поново преузели вођство на табели немачке Бундеслиге.

Гости су шокирали навијаче на Алијанц арени водећим голом у финишу полувремена, али је актуелни немачки и европски шампион заиграо у свом стилу после одмора, па је за само два минута преокренуо резултат и на крају рутински тријумфовао.

Шалке је однео сва три бода из Брауншвајга (3:2) голом постигнутим у судијској надокнади, док је Борусија Дортмунд поново била неуобичајено неефикасна савладавши код куће екипу Хановера "само" са 1:0 раним поготком Ројса из пенала.

У тиму домаћина одбраном је стандардно добро командовао српски репрезентативац Невен Суботић.

Вердер и Фрајбург одиграли су у Бремену без голова, док је Нирнберг ишчупао бод на гостовању у Франкфурту (1:1).

Резултати 9. кола:
Бајерн Минхен - Мајнц 4:1 (Робен 50, Милер 52, 82. пенал, Манџукић 69 - Паркер 44)
Борусија Дортмунд - Хановер 1:0 (Ројс 4. пенал)
Вердер - Фрајбург 0:0
Ајнтахт Брауншвајг - Шалке 2:3 (Адеми 20, Белараби 59 - Мајер 29, Горецка 65, Нојштетер 90+1)
Ајнтрахт Франкфурт - Нирнберг 1:1 (Кадлец 50 - Дрмић 86)

Од 18.30 сати игра се меч Херта Берлин - Борусија Менхенгладбах.

Одиграно јуче: Хофенхајм - Бајер Леверкузен 1:2.

Сутра се састају Хамбургер и Штутгарт, као и Аугсбург и Волфсбург.