Србија у финалу Европског првенства!

Омладинска репрезентација Србија је у финалу Европског првенства! Након бољег извођења пенала (3:2), наши омладинци су елиминисали селекцију Португалије! Након 120 минута игре било је 2:2, да би у пенал лутрији наш голман Рајковић сјајно бранио и донео Србији прво финале у историји! У финалу против Француске.

22.45 - Противник Србије у финалу Европског првенства за омладинце је Француска, која је после продужетака победила Шпанију са 2:1. У регуларном делу је било 1:1, Шпанци су повели голом Родригеза, Французи су изједначили преко Бензие. Конте је, у 105. минуту поставио коначан резултат.

18.20 - Историјски успех за српски фудбал! Омладинска репрезентација је први пут у финалу Европског првенства! Следећи ривал нашим момцима биће победник другог полуфинала у ком се састају Француска и Шпанија. Финале шампионата на програму је у четвртак 1. августа у Маријамполу од 20.45 сати.

18.19 - Србија је била успешнија у шутирању пенала - 3:2!

18.17 - Митровић лежерно и мирно шутира и одводи Србију у финале Европског првенства!

18.17 - Опет брани Рајковић, шутирао је Тешеира.

18.16 - Гаћиновић погађа за 2:2!

18.15 - Рафаел шутира високо преко гола!

18.14 - Варела брани шут Мелега, Португал и даље у предности после три серије 1:2.

18.14 - Гедеш шутира али Рајковић брани!

18.13 - Гол за Србију, стрелац је био Милинковић Савић - 1:2.

18.12 - Орта погађа за 2:0.

18.12 - Павловски шутира и погађа стативу - 1:0 за Португал после прве серије.

18.11 - 1:0 уа Португал, Ије је био прецизан.

18.11 - Први ће шутирати Португалци, тачније Ије.

18.04 - Готов је и други продужетак. Пенал лутрија ће одлучити првог финалисту Европског првенства за омладинце!

17.48 - Почео је други продужетак. Још 15 минута до одлуке о првом финалсти.

17.46 - Завршен је први продужетак, и даље је нерешено - 2:2. Португалци су и даље знатно опаснији и имали су две солидне шансе у првом продужетку. Наш тим је више фокусиран на одбрану свог гола.

17.30 - Почео је први продужетак, са центра су кренули Португалци.

17.22 - Завршен је регуларни део утакмице, после 90 минута није било победника - 2:2. Играће се продужеци.

17.18 - Истекао је 90. минут, играће се још четири минута надокнаде.

17.14 - Гол за Србију! Након минијатуре, Гаћиновић постиже гол за 2:2. Још три минута до краја утакмице. Добра измена нашег селектора.

17.07 - Селектор Србије Љубинко Друловић прави и трећу измену, уместо стрелца Ђурђевића на терену је Гаћиновић.

17.06 - Нови гол за Португалију, голом Гедеша у 79. минуту Португалци преокрећу резултат у своју корист - 1:2.

17.03 - Велика шанса за Португалију, два ударца ка голу Рајковића у размаку од пет секунди. Тај други ударац завршио је на левој стативи нашег гола. Португалци много бољи у другом делу, диктирају темпо и знатно су опаснији од нашег тима.

16.55 - Још једна промена у тиму Србије, уместо повређеног Антића у игри је Урошевић.

16.49 - Прва измена у нашем тиму, уместо Луковића у игри је Дејан Мелег, фудбалер Ајакса.

16.43 - Гол за Португалију! Након добре комбинације, Бернардо Силва постиже гол у 55. минуту сусрета. 1:1.

16.32 - Почело је друго полувреме на мечу Србија-Португалија, у нашем тиму нема промена.

16.17 - Завршено је прво полувреме, Србија голом Ђурђевића води од 6. минута - 1:0.

16.10 - Још пет минута до краја првог полувремена, Србија и даље има предност али су се Португалци ослободили притиска.

15.55 - Половина игре у првом полувремену, наш тим је бољи ривал. Врло добра игра за сада, оговорно у одбрани и агресивно у нападу. Митровић и Ђурђевић праве велике проблеме португалској одбрани.

15.45 - Још једна добра шанса за Србију, Ђурђевић је пробао "маказицама" са пеналтика али није био прецзан.

15.37 - Нови добар напад наших фудбалера и добар шут Митровића са шеснаест метара који пролази тик поред гола Португалије. Одличан почетак наших момака.

15.36 - После сјајног напада и асистенције Голубовића, нападач Рада Урош Ђурђевић постиже гол главом за вођство Србије од 1:0!

15.30 - Почео је меч у Литванији, почела је борба за финале.

15.29 - Српски играчи су се загрлили и "на суво" отпевали праву химну - "Боже правде"!

15.26 - Скандал на почетку меча у Литванији, уместо химне "Боже правде" оркестар је одсвирао "Хеј Словени"!!!

Састави тимова - Србија: 1 Рајковић, 2 Голубовић, 5 Антић, 6 Филиповић, 15 Вељковић, 4 Милинковић-Савић, 10 Павловски, 11 Луковић, 18 Максимовић, 9 Ђурђевић и 14 Митровић. Португалија: 1 Варела, 2 Кансело, 3 Фигуиредо, 5 Рафаел, 8 Леандро, 13 Едгар, 10 Бернардо, 16 Подставски, 17 Лопес, 7 Мане и 18 Гедес.

Резултат и ток меча између Србије и Португала можете пратити и на нашим Фејсбук и Твитер траницама а најзанимљивије детаље можете погледати на нашем Јутјуб каналу

Омладинска фудбалска репрезентација Србије први пут у историји пласирала се у финале првенства Европе, пошто је у првом полуфиналу савладала Португал после бољег извођења пенала 3:2, након што после 120 минута игре није било победника 2:2.

Голове за Србију постигли су Урош Ђурђевић у шестом и Мијат Гаћиновић у 85. минуту, док су стрелци за Португалију били Бернардо Силва у 55. и Алексанар Гедеш у 79. минуту.

Јунак у пенал серији био је голман Предраг Рајковић, који је одбранио ударце Гедеша и Жоао Теикшеире, док је шут Луиса Рафаела завршио преко гола.

Стрелци за Србију са 11 метара били су Сергеј Милинковић-Савић, Гаћиновић, а одлучујући пенал погодио је Александар Митровић.

Капитен Марко Павловски погодио је стативу, а ударац Дејана Мелега одбранио је голман Португалаца Бруно Варела.

Утакмици у литванском граду Алитусу претходио је велики пропуст организатора, пошто је уместо химне Србије "Боже правде" интонирана химна некадашње СФРЈ "Хеј Словени".

Српски играчи су одслушали химну, али су се потом скупили у круг и заједно отпевали "Боже правде"

У другом полуфиналу од 20 сати састају се Шпанија и Француска.

Финале шампионата на програму је у четвртак 1. августа у Маријамполу од 20.45 сати.